Paym.es: Mesajlaşma uygulamalarında ürün alıp-satmaya aracılık eden e-ticaret platformu

Paym.es: Mesajlaşma uygulamalarında ürün alıp-satmaya aracılık eden e-ticaret platformu

Kullanıcılarına mesajlaşma uygulamaları üzerinden ürün alışı ve satışı imkanı sunan Paym.es, chatbot temelli bir e-ticaret girişimi şeklinde tarif edilebilir.

Henüz beta aşamasında olan ve bin kadar kullanıcısıyla sistemi test eden girişim, e-ticareti daha kolay ve etkileşimi yüksek bir alana taşıma niyetinde.

Üyelik ve ürün listemenin ücretsiz olduğu Paym.es, gerçekleşen her satış için yüzde 6 komisyon alınıyor ve gelir modelini bu şekilde oluşturuyor. Diğer yandan Ağustos ayıyla birlikte Facebook Messenger'da herkesin kullanımına açılacak olan girişim, sonrasında WhatsApp, Turkcell BiP! ve Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamalarını hedefliyor.

Paym.es, pazar yeri deneyimini chatbot'lara taşıyor

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Seedstars Istanbul'u kazanan ve aynı zamanda bir StartersHub XO girişimi olan Paym.es, Şehlem Akbulut, Hasan Jabbarov ve Sabrican Zaim tarafından bu yılın Mayıs ayında hayata geçti.

Pazar yeri modelinden alışık olunduğu üzere, alıcı ile satıcı arasında güvenli bir ödeme köprüsü kuran Paym.es, satıcı ürünü sorunsuz bir şekilde teslim etmeden, alıcının ödediği ücreti karşı tarafa göndermiyor. Paym.es üzerinde satıcılar ürünleri kargolamak ve müşteri şikayetlerine-sorularına cevap vermekle yükümlü.

Bu yönüyle pazar yeri deneyimini chatbot'lara taşıdığını söyleyebileceğimiz girişim, Türkiye'den sonra Rusya, İspanya, İran ve Şili gibi sosyal medya üzerinde e-ticaretin yaygın olduğu pazarlara açılmak istiyor.

Ödeme altyapısında Stripe ve PayU ile anlaşan ve chatbot'lar ile entegre olan platformu tamamen kendisi geliştiren Paym.es ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.