Hepsiburada'nın yeni CEO'su Hein Pretorius oldu
Kariyer

Hepsiburada'nın yeni CEO'su Hein Pretorius oldu

Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitelerinden Hepsiburada, Hein Pretorius'u şirketin yeni CEO'su olarak görevlendirdiğini açıkladı. Şubat 2017'den bu yana Hepsiburada Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Pretorius, Hepsiburada'nın çıtasını daha da yükseklere çekmeye çalışacak.

İnternet sektöründeki 23 yıllık deneyim sahibi olan Pretorius, kariyerinin 17 yılını e-ticaret sektörüne vermiş bir yönetici. Daha önce Naspers, Mail.ru Group gibi dünyaca ünlü şirketlerde yöneticilik yapan Pretorius, aynı zamanda Güney Afrika’nın ilk e-ticaret markası Kalahari.com’u kurarak girişimcilik alanında da deneyim edindi. Bir dönem Naspers Avrupa’nın CEO’su olan Pretorius, The Allegro Group’ta da CEO pozisyonunda bulunmuş bir isim.

Hein Pretorius, halen Spil Games Group ve e-ticaret platformu Wehkamp’ta yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevlerini sürdürüyor. Deneyimli yöneticinin bundan sonra Hepsiburada'nın büyümesine öncelik vereceğine şüphe yok.

Hepsiburada'dan yapılan açıklamaya göre Hein Pretorius, Türkiye’deki gerekli bürokratik işlemler tamamlandıktan sonra göreve başlayacak.

Hepsiburada 1 Haziran'da da yeni CMO atamasını yapmıştı. Şirketin eski Genel Müdürü Bülent Başaran 2016 yılının başında şirketten ayrılacağı haberiyle gündeme gelmiş ve yılın son çeyreğinden itibaren Boyner Büyük Mağazacılık'ta Genel Müdür olarak yeni görevine başlamıştı.

Yorumlar (7)
 1. Tarik Yildiz Tarik Yildiz

  Hayırlı Olsun. Pazarda büyük bir oyuncu olan hepsiburada bakalım nasıl değişimler içinde olacak

 2. Western Western

  X-man James McAvoy değil mi?

  1. :)

 3. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Yakında hisse satışı haberi alırız.

 4. Webrazzi Üyesi Webrazzi Üyesi

  Satıcıların paraları her hafta erteleniyor önce buna bir çare bulsunlar.

 5. Bertuğ Bertuğ

  Hepsiburada, bu ceo'dan sonra çöküşlerde :)

 6. Hepsiburada Hepsiburada

  Bu firma da müşteri hizmetleriyle başımdan geçen bir olayı anlatmak isterim. Sipariş verdiğim ürünler bana hiç gelmedi. İade yapılacağını söylediler. 45 gün iade yi beklettiler daha sonra Esma hanım diye biri aradı. Bizlere dediki 45 güün boyunca size yalan söylemişler bu firmada tek doğru konuşan benim bundan sonra sizle özel ben ilgileneceğim dedi ve iadenizi onaylamıyorum diyerek sorunumuzu çözdü. Kısaca bizi dolandırdı :) Bu firmada çalışmak nasıl bir duygudur acaba. Bile bile dolandırıcılık yapıyorlar.