Ekşi Sözlük sosyal medya deneyimi sunan mobil uygulamalarını yayınladı
Mobil

Ekşi Sözlük sosyal medya deneyimi sunan mobil uygulamalarını yayınladı

1999'da kurulduğundan bu yana Türkiye'nin en popüler adreslerinden biri olan Ekşi Sözlük sonunda mobil uygulamalarını yayınladı. İnternetin masaüstü öncelikli olduğu dönem kapanırken, ülkemizin en popüler sözlük platformlarından Ekşi Sözlük, mobil platformlara adım attı. Hem Android hem de iOS için mobil uygulamasını yayınlayan Ekşi Sözlük, uygulamasında web sitesindekine benzer yeşil ve beyaz tonların hakim olduğu sade bir tasarım tercih etmiş.

Ekşi Sözlük'teki konu başlıklarını mobilde rahatça takip etmenize olanak sağlayan Ekşi Sözlük mobil uygulaması, anlık mesajlaşma, anlık bildirim, profil fotoğrafı ekleme ve Facebook/Instagram/Twitter entegrasyonu gibi özelliklere sahip. Web sitesinin aksine mobil uygulamayı kullanmak için üyelik isteyen Ekşi Sözlük, uygulama içinde kullanıcıların birbirlerini takip etmelerine de imkan tanıyor.

Sosyal medya deneyimi sunuyor

Anasayfa, arama, mesajlar, bildirimler ve profil kısımlarından oluşan uygulamanın ana sayfasında gündemde olan konu başlıklarını görmek mümkün. Profil kısmında bulunan istatistik ve favoriler ile kullanıcıların paylaşımları ve yorumlarını da detaylı bir şekilde gösteren Ekşi Sözlük, mobil uygulaması ile başarılı bir sosyal medya platformu deneyimi sunuyor.

Yaklaşık 100 MB boyutlarında olan uygulaması, Ekşi Sözlük'ün popülerliği düşünüldüğünde kısa zaman içerisinde sosyal kategorisinin en çok indirilen uygulamalarından biri olacaktır. Dilerseniz Ekşi Sözlük'ün mobil uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. Anonymous Anonymous

  Pff xamarin ile yazmışlar paketin içine gömmüş bütün frameworkü olmuş 100MB. IOS paketini bir açtım içi sırf DLL. Bari bir react native ile falan yazsaydınız. Dandirik cordova bile ios üzerindeki paketi 7-8 MB iken 100MB sadece bir client için çok büyük bir rakam. Bir de disassembly edelim bakalım daha neler çıkacak executable'dan...

  (bu arada şuralara üşenmeyip anonim yorum yazma olayını da koyun artık bu nedir ya)

  1. üstün sıkıştırma algoritması sayesinde şimdiye kadar ki bütün entry'ler de içerisinde geliyor, offline okuyabiliyorsun. Kötü niyetli olma :))

 2. Şimdi mi akıllarına gelmiş basit bir üte girişi ve yazı yazıyorsun. Ekşi için 1 günlük işti bu.

 3. Bullet Force Bullet Force

  mobil uygulaması ile başarılı bir sosyal medya platformu deneyimi sunuyor.

 4. Üye olmadan bir şey okumak mümkün değil...

 5. Mustafa Mustafa

  Güzel sade bir uygulama. Boyutunu son gelen güncelleme ile 20 mb ta düşürmüşler.