Endeksa ücretsiz gayrimenkul değerleme aracı

Endeksa ücretsiz gayrimenkul değerleme aracı

Gayrimenkul dikeyinde teknoloji odaklı nadir girişimlerden biri olan Neozeka, yeni servisi Endeksa ile gayrimenkul değerlemesini SaaS tipi bir modelde sunuyor ve bu alanda herkesin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir çözüm sunuyor.

Ankara Bilkent Cyberpark'ta konumlanan Neozeka, bildiğiniz gibi Değerleme Takip Sistemi (DTS) ve Değerleme İş Ortakları Merkezi (DİOM) adıyla profesyonel iki farklı çözüm geliştirmişti. Endeksa ise bu teknolojileri kullanan ve son kullanıcıların da ücretsiz şekilde gayrimenkul değerlemesi (satış ve kira değeri) yapabilmesini sağlayan bir platform. Üstelik bu değerlemeleri demografik bilgilerden seçim sonuçlarına kadar bir çok kriteri hesaba katarak yapıyor ve uzman görüşü almanızı da sağlıyor.

Endeksa ile istediğiniz bölgede, hatta bina özelinde değerleme bilgisi almanız mümkün. Paylaştığınız bilgiler arttıkça Endeksa daha yüksek doğrulukta bir değerleme tahmini yapıyor ki Endeksa'nın Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aylin Daylan, kabul edilebilir hata seviyesinin ±%15 olarak olduğu bu pazarda İstanbul için yüzde 13 gibi bir hata payıyla tahmin yapabildiklerini söylüyor. (bkz: Endeksa nasıl çalışır?)

Endeksa, ücretsiz üyelikle değerleme bilgisi sunmanın yanında geniş özelliklere sahip ücretli üyelik paketleri de sunuyor. Eğer bu paketlerden birini satın alırsanız daha detaylı, rapora dayalı sonuçlar elde ediyorsunuz. Şu anda 99 TL değerindeki Standart Paket, günde 3 tane, 399 TL değerindeki Kurumsal Paket ise sınırsız Endeksa Değer Raporu çıkarmanızı sağlıyor. Endeksa'nın gelir modeli de bu paketler üzerinde modelleniyor.

Sina Afra da Neozeka'ya yatırım yaptı

Endeksa'yı geliştiren Neozeka, bildiğiniz gibi 2015 yılında Revo Capital'den aldığı yatırımla gündemimize düşmüştü. Edindiğimiz yeni bilgilerse Görkem Öğüt ve Bora Yüzer tarafından kurulan Neozeka Yazılım A.Ş.'nin Sina Afra'yı da yatırımcıları arasına eklediğini gösteriyor. Primary Door adına yatırım yapan Sina Afra, geçen yıl sonuna doğru yaptığı yatırımla Neozeka'da yüzde 10'luk bir hisse sahibi olmuş ve Endeksa'nın danışma kurulunda da yer alıyor. Revo Capital ise yüzde 46 hisse payıyla çoğunluğu elinde bulunduruyor.

Neozeka'nın en popüler ürünü olabilir

Gayrimenkul sektöründeki amatör/profesyonel tüm şahıs ve kurumlara ulaşmayı hedefleyen Endeksa, büyük ihtimalle Neozeka'nın pazardaki en popüler ürünü olacak. Zira son kullanıcılara ücretsiz hizmet vermesi girişimin büyümesi adına oldukça önemli bir detay. Geçen seneki haberimizde her yıl 1 milyonun üzerinde rapor ürettiğini paylaştığımız Neozeka'nın Endeksa ile bu sayıyı çok daha yukarılara çekeceğine de şüphem yok.

Eğer herhangi bir gayrimenkulun satış veya kira değerini merak ediyorsanız hemen Google veya Facebook hesabınızla Endeksa.com'a üye olup teknolojinin nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.