10 milyon kullanıcıya ulaşan Scorp'a yeni özellikler geldi
Sosyal Ağlar

10 milyon kullanıcıya ulaşan Scorp'a yeni özellikler geldi

Video temelli bir sosyal medya platformu olan Scorp, ülkemizde gençler arasında oldukça popüler. Kısa zaman önce 10 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Scorp, Türkiye dışında ise toplamda 3 milyon kullanıcı barajını aştı. Özellikle Meksika ve Brezilya'da önemli adımlar atan Scorp, şimdiden Meksika'daki markalar ile çalışmaya da başlamış.

Toplamda 22 milyondan fazla video ve 5 milyar izlenmeye sahip olan Scorp'un yaş kitlesi ise 18-28 yaş aralığında. Ulusal yayın yapan Fox ve Show TV gibi kanalların dizileriyle de iş birliği içerisinde olan Scorp, yayınlanan dizilerin sol alt kısmında uygulama içerisinden konu başlıkları paylaşıyor.

Snap video ile kaybolan video gönderme imkanı

Scorp'a gelen en önemli yenilik ise Gift yani hediye özelliği. Hediye özelliği sayesinde kullanıcılarına para kazandırmak isteyen Scorp, ''Hediye Gelirim'' altında biriken uygulama altınlarını paraya çevirme imkanı sunacak. Oldukça basit bir şekilde çalışacak olan hediye sistemi, uygulama içerisinden satın alınan altınlar ile kullanıcıların birbirlerinin videolarına hediyeler göndermesi ile kullanılabiliyor.

Uygulama içinde kullanılan 1,000 altının fiyatının 34,99 TL olduğunu da ekleyelim. Gelen bir başka yenilik ise Snap video özelliği. Snap video ile Snapchat'le özdeşleşen kaybolan video atma özelliğine kavuşan Scorp, kaybolan videoların hediye gönderen kullanıcılara teşekkür etmek için kullanılmasını hedefliyor.

Yorumlar (7)
 1. Hasan Ceylan Hasan Ceylan

  Scorp'un gelir modelini değiştirip, markalar yerine kullanıcılardan gelir sağlamaya çalışmasını, markalar ile işlerin iyi gitmediğine yoruyorum.

  1. Zannetmem , 2 senede 250 den fazla markayla çalıştılae bence globale oynamak için iyi hamle

 2. Hediyeler özelliği, esasında Facebook'un ülkemizdeki ilk zamanlarında sıkça kullanılan bir etkileşim biçimiydi. Scorp'ta da bu özelliğin çok uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum. Gelir modelinde ise markalar ile yol almaya çalışmaktansa artık ulaşılan 10 milyon kullanıcıya, premium özellikler satmak daha hızlı sonuç verecektir. Başka pazarlara da hızla yayılması dileğiyle...

 3. Oğuz Sağlayan Oğuz Sağlayan

  Scorp kullanıcıları hediyelerin TL karşılığını dijital cüzdan olan "Papara" ile banka hesaplarına çekebiliyormuş. Güzel işbirliği olmuş bence.Tebrikler Papara , tebrikler Scorp ...

 4. hediyeler ozelligi uygulamayi tamamen kalitesiz gostermis, bugune kadar kullanicisina para kazandirma vaadiyle calisan ve basarili olmus bir firma var mi bilmiyorum. Fal bakma uygulamasi degil bu sosyal medya, ona gore hareket etmeli.

 5. rakipleri olan diğer global sosyal uygulamalara göre google play rating i düşük 4.0 ın altında.

 6. Turkiye'den cikan sosyal medya da bu kadar oluyor iste. "Snap video" gondermek, arkadasina cay hediye etmek falan. Popularitesi azalan bir uygulamayi kurtarmak icin alinan vizyonsuz aksiyonlar. Copluge donmus iyice.