Netflix Türkiye ilk yerli orijinal yapım için düğmeye bastı

Netflix Türkiye ilk yerli orijinal yapım için düğmeye bastı

Netflix Türkiye resmi lansmanını yaptığı 22 Eylül 2016'dan bu yana hızla yerelleşiyor. Türkçe içerik portföyünün artmasından Türkiye'de bir komünite oluşturmaya kadar Türkiye'deki varlığını farklı yönlerden sağlamlaştırmak isteyen Netflix, bu yönde önemli bir adımı duyurdu. Türkiye'deki ilk yerli orijinal yapımına başlayacağını duyuran Netflix, bunun için O3 Medya ile anlaşmış.

Netflix, bu önemli duyuruyu, dün, yani 11 Mayıs akşamı düzenlediği renkli bir etkinlikte yaptı. Medyadan TV dünyasına ve şöhretlere geniş bir katılımın olduğu #BirBölümDaha konseptli etkinlikte, birkaç satırlık bir anonsa sığdırılan gelişmeyle ilgili daha fazla detay paylaşılmadı. Yani bildiklerimiz Netflix'in Türkçe bir yapım için yerli O3 Medya şirketiyle anlaşma imzalamış olması... Yapımın içeriği ya da yapım süreciyle ilgili resmi bir açıklama henüz yok.

O3 Medya, Ortadoğu'nun en büyük medya gruplarından MBC Group’a ait

Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en büyük medya gruplarından Middle East Broadcasting Center (MBC) ortaklığında 14 Mart 2014’te kurulan O3 Medya, MBC Group’a ait yapım şirketi O3 Production Services’ın Türkiye şubesi olarak faaliyet gösteriyor. Yapım şirketi bugüne kadar Kaderimin Yazıldığı Gün, Tatlı Küçük Yalancılar, Gecenin Kraliçesi, Arkadaşlar İyidir, Altınsoylar, Vatanım Sensin ve İstanbullu Gelin gibi yapımlara imza attı.

Netflix CEO'su Reed Hasting, şirketin Türkiye lansmanını yaptığında bize verdiği röportajda, yerli prodüksiyonların ihracatına başlamayı planladıklarını aktarmıştı. Netflix bu planı orijinal yapımlarla da hayata geçirebilir.

Netflix dünyanın farklı bölgelerinde yerli orijinal yapımlar üretiyor. Şirket Hindistan'daki ilk orijinal yapımını lokal bir yapım stüdyosuyla birlikte gerçekleştireceğin geçtiğimiz yıl duyurmuştu.

Netflix Türkiye tarafından bize iletilen bilgiler olması durumunda haberimizi güncellemeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.