Netflix Türkiye pek yakında yerli prodüksiyonları dünyaya 'ihraç etmeye' başlayacak [Reed Hastings ile çok özel]
Webrazzi TV

Netflix Türkiye pek yakında yerli prodüksiyonları dünyaya 'ihraç etmeye' başlayacak [Reed Hastings ile çok özel]

Yılın başlarında kısıtlı bir arşivle de olsa Türkiye'de faaliyete başlayan on-demand internet televizyonu Netflix, bugün gerçekleşen basın toplantısıyla yeni genişletilmiş kataloğunu, tamamen Türkçeleştirilmiş arayüzünü ve fiyatlarını açıkladı. İstanbul'da yapılan basın toplantısının yıldızı elbette Netflix'in kurucusu ve CEO'su Reed Hastings idi. Bugün 190 ülkede verdikleri video streaming servislerinin aralarındaki sınırların tamamen kalkmak üzere olduğunu anlatan Hastings, ABD dışındaki ülkelerden de yerli prodüksiyonları platforma taşıyarak 'ihraç' etmeye başladıklarını söyledi. Özel bir söyleşi gerçekleştirme şansı bulduğumuz Hastings, kısa süre içinde Türkiye'den de dizi ve filmleri dünyaya sunmaya başlayacaklarını müjdeledi.

Videomuzda bahsi geçmeyen bazı temel bilgileri paylaşayım: Bugün itibarıyla Netflix'in yabancı dildeki mevcut içeriğinin yüzde 80’i hali hazırda Türkçe dublaj ve alt yazıya sahip, ilk bir ay ücretsiz olarak deneyimleyebilen kullanıcılar Basic, Standard ve Premium üyeliklere ayda sırasıyla 15,99, 27,99 ve 39,99 TL ödeyerek sahip olabiliyor.

Yorumlar (6)
  1. Fiyatları anlamam zaman aldı. Arşiv genişletilirse fiyatlar normal bence, yeter ki yıllık taahhüt falan istenmesin.

  2. Güzel ama ingiliççe keşke altyazılı olsaydı.

  3. Ezeli çeksinler yeter.

  4. Emre G. Emre G.

    Netflixten çok daha fazla şeyler bekliyordum. Özellikle güncel filmler kısmında hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Benim için önemli olan 5.1 ses gibi özellikleride en çok bilindik filmlerde ve dizilerde dahi duyamadım. Yeni çıkan dünya çapındaki dizilerde yok ne yazıkki örneğin bi Game Of Thrones. Fiyat konusunda haklarını yemeyelim fiyatları iyi bence.

  5. 20 yıl önce 1-1.5 mpbs hızlarla başladınız.. Sanki 20 yıl önce stream ediyorlarmış gibi.. Adam kim bilir ne düşündü onu dediğinizde.. :P

  6. Sinan Ergin (@sinanergin) Sinan Ergin (@sinanergin)

    AKK konusunda neden soru sormadınız anlamadım? En büyük almama sebeplerinden birisi bu olacak büyük ihtimalle, sormadınız ya şu soruyu !