Al Jazeera Türk internet haber sitesini kapatıyor
Haber Servisleri

Al Jazeera Türk internet haber sitesini kapatıyor

Türkiye'de Ocak 2014'te yayın hayatına başlayan Aljazeera.com.tr konuya yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre yakında kapanıyor.

Katar merkezli Al Jazeera Network'ün parçası olan Al Jazeera Türk, Arapça, İngilizce ve Balkan dillerinde yayın yapan üç Al Jazeera kanalına ek olarak 22 Ocak 2014'te yayına başlamış ve internet sitesinin yanısıra dijital dergisi, mobil uygulamaları ve sosyal medya hesaplarıyla da Türkçe haber ve içerikler üretmeye başlamıştı. Türkiye'de dijital haber dünyasına yeni bir renk katan bölgesel yayın organı, Al Jazeera Network’ün diğer üyelerinden yaptığı çeviriler ve özgün haberlerle okuyucularına ulaşmaktaydı.

Bölgesel bir yayın organı olarak konumlandırılan Al Jazeera Türk'ün kapanması konusunda henüz resmi bir açıklama yok ancak Aljazeera.com.tr'nin çalışan sayısı son dönemde giderek azalmış özellikle dikey kanallardaki editörlerle yollar ayrılmıştı. Konuya yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Aljazeera.com.tr kesin kapanış tarihi yarın netleşecek.

Al Jazeera'nin bağlı olduğu beIN MEDIA GROUP'un 2015 yılında Digiturk'ü satın aldığını da hatırlatmadan geçmeyelim.

Konuyla ilgili alacağımız yeni bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (9)
 1. Üzücü bir gelişme. Gerçekten tarafsız, sadece haber niteliği taşıyan içeriklere sahip bir haber sitesiydi. Yerini

  hangi haber sitesi ile doldurabiliriz bilmiyorum.

  1. Ahmetkul Ahmetkul

   aynen oyledi Oytun, varsa bir baska yakin secenek bilmek coook isterim.

 2. Yusuf Ülkü Yusuf Ülkü

  Temiz, adam gibi, güzel analizler olan farklı konulara değinen kısacası adam gibi olan haber sitesi kapanıyor. Ana sayfanızın bi köşesine açık kadınlar koysaydınız kapanmazdınız ya da kpss sonuçları açıklandı gibi troll haberler

 3. Son derece üzüldüm :( Böyle özgün içerikli sitelerin artmasını beklerken en iyilerinden birini kaybediyoruz...

  1. Ahmetkul Ahmetkul

   baska hangisi varki el cezireye kalitesinde?

 4. Türkiye'de internet haberciliğini değiştiren bir siteydi. Kapatılması üzücü saçma galeriler yayınlasaydı ayakta kalırdı. Belki siyasi nedenlerden dolayıdır.

 5. Hakanmelikoglu Hakanmelikoglu

  Böyle tarafsız, güzel haber yapan bir haber sitesinin kapanması cidden üzücü.

 6. Tık habercilik yapmayan kaliteli içerik üreten nadir haber sitelerinden biriydi. Hiçbir haber sitesinde yapılmayanı yaptılar. Yalnızca habere ve eğitici içeriğe odaklanan nadir haber sitelerinden biriydi. İnfografik ve interaktif içeriklerle hem haber verdiler hem bilgilendirdiler. Şimdi birçok haber sitesi tarafından taklit ediliyorlar. Hazırladıkları makaleleri, analizleri, özel dosyaları, portreleri, infografikleri, röportajları çok özleyeceğiz. Verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ederiz. Kapanmasınıza gerçekten çok üzüldük. Haber Rsslerimiz öksüz kaldı 🙁 Umarız tekrar Türkiye'ye dönerler…

  1. Ahmetkul Ahmetkul

   hangi siteler 'taklit' ediyor?

   valla ben denk gelmedimde, taklidini bile okumaya raziyim (hurriyete gecmektense)