Pinterest bir sosyal ağ olarak tanımlanmak istemiyor

Pinterest bir sosyal ağ olarak tanımlanmak istemiyor

Kısa zaman önce tanıttığı görsel arama aracı olan Lens ile dikkatleri çeken Pinterest, ABD çapındaki ilk büyük reklam kampanyasını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Pinterest bilboard'lardan gazetelere, dergilerden ve dijital kanallara tüm mecraları kapsayacak bu ilk reklam kampanyasına 2017’nin yaz aylarında başlayacak.

Reklam kampanyasıyla ilgili ilk dikkat çekici detaysa, bugüne kadar sosyal ağ olarak anılan Pinterest'in bu algıyı alaşağı etmeye hazırlanması... Dünya çapında 150 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Pinterest, bir sosyal olarak anılmak yerine gerçek hayattan fikirler alınan bir platform olarak tanımlanmak istiyor.

Bloomberg’e yaptığı açıklamada rakiplerinden farklı olarak reklam kampanyasını Pinterest’in ne olmadığına yönelik planladıklarını belirten Pinterest CEO’su Ben Silbermann, ilk hedeflerinin kullanıcıları bir sosyal ağ olmadıkları konusunda ikna etmek olduğunu da iletiyor. Pinterest, insanların yeni fikirler için geldikleri ve neyin onlara ilham verdiğini hatırladıkları bir platform, Silbermann'a göre.

Instapaper ve soru-cevap temelli arama motoru Jelly gibi platformları da bünyesine katan Pinterest, yazın başlayacağı reklam kampanyası sayesinde aktif kullanıcı sayısını daha hızlı arttırabilir. Pinterest'in, reklam kampanyasının içeriğine dair detaylar ise henüz paylaşılmadı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.