Güvenlik skandalı sonrasında BiTaksi uygulamasında önemli güncelleme

Güvenlik skandalı sonrasında BiTaksi uygulamasında önemli güncelleme

BiTaksi geçtiğimiz ay sonunda gerçekleşen ve şiddetli tepki alan güvenlik skandalı sonrasında uygulamasını güncelledi. BiTaksi mobil uygulamasına, kullanıcıları korumaya ve benzer durumları engellemeye yönelik önemli özellikler bugün itibariyle eklendi.

BiTaksi mobil uygulamasına gelen ek güvenlik özelliklerinden ilki kullanıcıların sürücüleri bir nevi bloklamasını sağlıyor. BiTaksi üzerinden yaptığınız bir yolculuktan, sürücü nedeniyle memnun kalmadıysanız, yolculuk sonuna eklenen "Beni bir daha bu sürücüyle eşleştirme" seçeneğiyle, bir dahaki sefere işi şansa bırakmamış oluyorsunuz. Böyle bir seçenek güvenlik skandalı öncesinde olsaydı, yaşananlar tamamen engellenmiş olabilirdi...

BiTaksi güncellemeyle en çok eleştirilen eksikliklerini gidermeyi amaçlıyor. Bunlardan biri olan müşteri iletişimi, güncellemeyle gelen "BiTaksi Müşteri Servisi'nin beni aramasını istiyorum" butonuyla iyileştiriliyor. Bütün yolculukların sonuna eklenen bu buton, kullanıcıların BiTaksi'ye kolaylıkla ulaşmasını sağlıyor.

BiTaksi sürücü komünitesi için daha yüksek bir standart belirleyen girişim, ortalama 5 üzerinden 4,5 yıldızı tutturamayan sürücülerle çalışmayacağını da not ediyor. Yolculuk sonrasında kullanıcıların deneyimlerini notladığı uygulama üzerinden verilen 1 ya da 2 yıldız, sürücüleri öfkelendirebiliyor. Kullanıcıların anonimliğini korumak için yeni bir adım atan BiTaksi, 1 ya da 2 yıldız veren müşterilerin yorumlarını sürücülere göstermiyor. Bir sürücüye 1 ya da 2 yıldız verdiyseniz sürücü doğrudan bloklanıyor yani bir daha sizinle eşleştirilmiyor. BiTaksi uygulaması üzerinden verilen yıldızların ne anlama geldiği de artık daha açık ve net bir şekilde görülüyor.

BiTaksi skandalı birçok kullanıcının platformla kurduğu güven ilişkisini bitirme noktasına getirdi. Güncelleme ve eklenen özellikler BiTaksi tarafından sunulan ciddi bir özür ve "gerekli dersleri çıkardık" mesajı niteliğinde. Kullanıcıların bu özrü kabul edip etmeyeceği uygulamanın geleceği açısından oldukça kritik.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.