Scorp'tan influencer marketing odaklı yeni girişim: Viralif

Scorp'tan influencer marketing odaklı yeni girişim: Viralif

Bir süredir küresel odaklı olarak büyümesine devam eden Scorp, her popüler sosyal ağ gibi bir şöhret makinesi haline geldi. Globalde 3 milyon yeni kullanıcı eklediğini söyleyen Scorp, bugün toplam 8,5 milyon kullanıcıya sahip. Halihazırda markalarla birlikte influencer odaklı kampanyalarla gelir yaratan Scorp, büyüyen bu birimi, ayrı bir şirket haline getirdi. Viralif adlı bağımsız bir şirket kuran Scorp, markalarla influencer marketing odaklı çalışmalar yapacak.

Viralif henüz Scorp'un resmi lansmanını yapmadığı bir şirket ve hakkında bildiklerimiz sınırlı. Influencer'larla markaları buluşturan Viralif, her bir müşterisi için ayrı bir kampanya kurguluyor ve hedeflenen performansa göre farklı reklam formatlarıyla çalışıyor. Proje sonrasında tüm metrik ve analizler müşteriyle paylaşılıyor. Şirketin referansları arasında Turkcell fizy uygulaması var. Instagram influencer kampanyasının 1.1 milyon izlenmeyi geçtiği ve 3 milyondan fazla erişime sahip olduğu notlar arasında.

Viralif, Scorp ile birlikte influencer marketing alanında uzmanlaşan ekibin bu deneyimini Facebook, YouTube ve Instagram gibi popüler sosyal ağlara aktarmasını sağlıyor. Yani markaların Viralif ile çalıştıkları kampanyaları sadece Scorp üzerinde yayınlanmıyor, farklı platformlardaki kitleler, kendi dinamiklerine göre hedefleniyor.

Video, önümüzdeki birkaç yılın en önemli dijital reklam kategorisi olacak. Viralif, Scorp ile birlikte Türkiye'de bu alandaki fırsatları en iyi kullanan şirketlerden biri olabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.