TRT, 1968'ten başlayarak arşivini dijitale taşıdı: TRT Arşiv
Genel

TRT, 1968'ten başlayarak arşivini dijitale taşıdı: TRT Arşiv

TRT, 1968 ile 2015 arasındaki tüm arşivini trtarsiv.com'da izlenmeye açtı. Dün lansmanı yapılan proje yoğun ilgi ve beğeniyle karşılandı.

Kişiler, Zaman, Yer, Olay, Programlar, Diziler, ve Özel Videolar kategorileri bulunan TRT Arşiv'de geçmiş siyasi tartışmalardan futbol maçlarına, futbol maçlarından müzik yayınlarına ve eski dizilere kadar geniş bir içerik yer alıyor.

Bir zaman çizelgesi üzerinden de ulaşabildiğiniz videolar, TRT'nin kendi video oynatıcısı üzerinden izleniyor, ancak platformun bir de YouTube kanalı mevcut.

İnternetteki kaliteli içeriğe oldukça güzel ve başarılı bir örnek olarak dikkat çeken TRT Arşiv, öyle görünüyor ki hep birlikte online dünyada daha kaliteli vakit geçirmemizi sağlayacak.

Yorumlar (3)
  1. Çok güzel düşünülmüş bir proje bence, bu arada trtarsiv.com linkine tıklayınca başka siteye yönlendiriyor, yanlışlık oldu sanırım

  2. Bence bütün kanalların istenilen geçmiş tarih/saatteki yayınına erişebilecek bir bulut plarform kurulmalı.

    Ben ilk öyle sandım.

    (tvarsivi.com) gibi ama daha gelişmiş. Burası yetersiz olduğu için görüntü kalitesi çok düşük ve 1 dakikalık video halinde render ediyor.

  3. Şerif Akbıyık Şerif Akbıyık

    Eski dublaj filmlerden de korsalar çok güzel olucak prenses sisi mesela internette türkçe dublajlısı yok 7 kardeşe 7 gelin eski Klasikleşmiş filimler