Pinterrail, Interrail gezginlerinin seyahat planı yapmasını kolaylaştırıyor

Pinterrail, Interrail gezginlerinin seyahat planı yapmasını kolaylaştırıyor

İnternet sayesinde en uygun fiyatlı ve kaliteli hizmetleri filtrelemek alışkanlığımız haline geldi. Pinterrail (iOS) de bu yönetimi Interrail etrafında uyguluyor ve trenle Avrupa'yı en uygun şekilde gezmek isteyenleri etrafında toplamak istiyor.

Kısaca bahsetmek gerekirse Interrail, Türkiye ve Avrupa'da pek çok gencin tercih ettiği bir trenle seyahat programı. Farklı süreler için satın alınan Interrail biletleri Avrupa'nın farklı ülkelerini ve şehirlerini tek bir program çerçevesinde gezip görme şansı sunuyor. Pinterrail de bu yolculuğa çıkan gezginlerin seyahat deneyiminden daha fazla keyif almasını sağlıyor.

Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Burak Gündüz tarafından geliştirilen Pinterrail, başlangıçta Avrupa'yı keşfetmenizi sağlayan filtrelenebilir bir seyahat blogu olarak yola çıkmış ama şu anda Interrail rotası hakkında detaylı bilgiler sunuyor. Interrail ile seyahat eden gezginlerin yaptığı paylaşımlarla, Avrupa’nın herhangi bir şehrinde yemek, barınma, ulaşım ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tatil noktalarını filtrelemenize imkan tanıyor. Bu sayede bütçenizi planlamanıza da yardım ediyor.

Uygulamayı indirenlerin yüzde 90'ı Avrupa ülkelerinden

Ekim 2016 yılında beta sürümüyle yola çıkan Pinterrail uygulaması şimdilik sadece iOS platformunda mevcut ve uygulamayı indirenlerin yüzde 90'ı Avrupa'dan. Burak Gündüz, işbirliği şartlarını geliştirerek daha fazla kişiye daha faydalı olmak istediklerini söylüyor ve henüz bir gelir elde etmediklerini de ekliyor. İlerleyen aşamada reklam tekliflerine yanıt vermeyi amaçlıyor.

Eğer Interrail ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız ve iPhone kullanıcısıysanız Pinterrail'i App Store'dan indirebilirsiniz. Android kullanıcılarınınsa yine biraz beklemesi gerekecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.