Türkiye ve Hollanda arasındaki gerginlik Twitter’a sıçradı

Türkiye ve Hollanda arasındaki gerginlik Twitter’a sıçradı

Türkiye ve Hollanda arasındaki siyasi gerginlik, bugün itibariyle Twitter'a sıçradı. Türkiye'den Twitter'a yönelik olarak gerçekleştirilen hack saldırıları sayesinde pek çok önemli Twitter hesabı hacker'lar tarafından ele geçirildi.

Saldırıya uğrayan tüm hesaplardan #Nazialmanya ve #Nazihollanda etiketleriyle başlayan Türkçe bir Tweet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlanmış bir video paylaşıldı. Ele geçirilen bazı hesapların profil ve kapak görsellerinin Türk bayrağıyla değiştirildiğini de ekleyelim.

Twitter Counter isimli Hollanda merkezli üçüncü parti bir analitik uygulaması sayesinde gerçekleştirilen siber saldırı hem kişisel, hem de kurumsal hesapların ele geçirilmesine sebep oldu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Twitter Counter, servislerine karşı yapılan saldırının farkında olduklarını ve gereken önlemleri alarak saldırıyı araştırmaya başladıklarını belirtti.

Gerçekleştirilen siber saldırıdan Amnesty International, Duke Üniversitesi, Reuters Japonya, BBC Kuzey Amerika, UNICEF, Forbes ve Blockchain gibi önemli Twitter hesapları da etkilendi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.