Türkiye ve Hollanda arasındaki gerginlik Twitter’a sıçradı
Arama
Genel

Türkiye ve Hollanda arasındaki gerginlik Twitter’a sıçradı

Türkiye ve Hollanda arasındaki siyasi gerginlik, bugün itibariyle Twitter‘a sıçradı. Türkiye’den Twitter’a yönelik olarak gerçekleştirilen hack saldırıları sayesinde pek çok önemli Twitter hesabı hacker’lar tarafından ele geçirildi.

Saldırıya uğrayan tüm hesaplardan #Nazialmanya ve #Nazihollanda etiketleriyle başlayan Türkçe bir Tweet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlanmış bir video paylaşıldı. Ele geçirilen bazı hesapların profil ve kapak görsellerinin Türk bayrağıyla değiştirildiğini de ekleyelim.

Twitter Counter isimli Hollanda merkezli üçüncü parti bir analitik uygulaması sayesinde gerçekleştirilen siber saldırı hem kişisel, hem de kurumsal hesapların ele geçirilmesine sebep oldu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Twitter Counter, servislerine karşı yapılan saldırının farkında olduklarını ve gereken önlemleri alarak saldırıyı araştırmaya başladıklarını belirtti.

Gerçekleştirilen siber saldırıdan Amnesty International, Duke Üniversitesi, Reuters Japonya, BBC Kuzey Amerika, UNICEF, Forbes ve Blockchain gibi önemli Twitter hesapları da etkilendi.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
 1. Erdoğan Bulut dedi ki:

  Türkçe öğren yazıp, Türkçe yazamamak nasıl bir çapsızlık eseridir? Bilemedim.

  1. kb dedi ki:

   erdoğan bey, şaşırdınız mı? hep öyle değil mi? faşizmle suçlayıp, haklardan bahsedenler kendi ülkelerinde ne uyguluyorlar? bizdeki sorun da bu. hacklemeyi biliyoruz çok şükür ama yazı yazmaya değil. koşmadan önce yürümeye öğrenmedik. bolşit. anlayk.

 2. Volkan Küçük dedi ki:

  Almanya ve Hollanda üzerinden gelen interneti kesseler nereden erişip gireceksin o internete 🙂 Bırakalım bunlarla siyasiler uğraşsın zaten işleri bu… Biz kendi işimize bakıp ülkemiz için üretelim, üretelim, üretelim…

 3. eMesut dedi ki:

  Bunlar ne için ne ile uğraştıklarının farkında değiller yazık yazık.
  Krizlerde her zaman bay takım elbiseler kazanır, halklar kaybeder…!

 4. Yücel Toluyağ dedi ki:

  Amariğa gelişmemizi istemiyor 😀

Bir Yorum Yazın