Boğaziçi Üniversitesi'nde doğan Mysu, fitness ve spor odaklı sosyal pazar yeri

Boğaziçi Üniversitesi'nde doğan Mysu, fitness ve spor odaklı sosyal pazar yeri

Spor ve sağlıklı yaşam odaklı eğitmen, salon, etkinlikler için bir pazar yeri olarak konumlanan My Sports Universe (MySu), kısa sürede bu alanda akla gelen ilk adreslerden biri olabilir. Sosyal özellikleri ve içerik kurgusuyla ayrışan MySu, pilates eğitmenlerinden fitness salonlarına farklı program sağlayıcılarla alıcıları bir araya getiriyor.

MySu kurucusu Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü doktora öğrencisi Yusuf Öç, spor ve sağlık alanında bu tip bir ihtiyaç olduğunu doktora tezi sırasında yaptığı mülakatlar sırasında keşfettiğini paylaşıyor. Yine aynı bölümde Öğretim Üyesi Dr. Ayşegül Toker'in desteğiyle MySu'yu Haziran 2016'da kuran Yusuf, demo ürünü geliştirdikten kısa süre sonra Zeynep Holding'den 400 bin TL tohum yatırım aldığını belirtiyor. Yatırımla birlikte ilk fazı canlıya alınan MySu birkaç ay önce kullanıcılara açıldı ve geliştirilmesine devam ediliyor.

MySu, tipik online pazar yerlerinden farklı olarak sosyal bir ağ da aynı zamanda. Üye olup, giriş yaptığınızda spor ve sağlık içeriklerinin yoğun olarak paylaşıldığını gördüğünüz MySu'da her bir profesyonel eğitmen ve kurumun ayrı bir sayfası olduğunu görüyorsunuz. Sayfalar kişi ve kurumları temsil ediyor, MySu üyelerine bu sayfalarda görüntülenmek üzere fotoğraf çekimi gibi konularda destek oluyor. Bu sayede kendi websitesini açmamış çok sayıda profesyonel için online varlıklarını yönetmelerini sağlayacak bir platform sunulmuş oluyor. Profesyoneller bu sayfalardan rezervasyon alabiliyor, güncel paylaşımlar yapabiliyor. MySu B2B modeliyle bu profesyonel ve kurumlara yaptığı satışlarla gelir sağlıyor.

Programlara katılmak isteyen kullanıcılar açısından MySu, kendi profillerini oluşturup, kişisel serüvenlerini paylaşabilecekleri, spor içeriklerini tüketebilecekleri, profesyonelleri takip edip, diğer üyelerle mesajlaşabilecekleri ve ders satın alabilecekleri bir platform sunuyor. MySu kullanıcıları yazılı içerikler kadar, platforma özel pilates ve fitness gibi ders videolarını izleyip, temel eğitimlere uzaktan katılabiliyor.

MySu bugün 200'den fazla kullanıcıya sahip olduğunu ve 50'nin üzerinde profesyonel spor eğitmeni ve spor salonuna ulaştığını paylaşıyor. Aylık tekil ziyaret sayısının 6 bini geçtiğini açıklayan MySu, 2017'de profesyonel kullanıcı sayısını bine çıkarmayı hedefliyor. MySu, Boğaziçi Üniversitesi Teknopark'ta sunulan sporcu ve sporsever eşleştirme algoritması Mysumatch ™ projesi ile daha önce dünyada yapılmamış bir spor eşleştirme uygulaması da geliştirdiğini de not ediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.