Yapı Kredi, WhatsApp ve diğer mesajlaşma uygulamaları üzerinden para transferini devreye alıyor

Yapı Kredi, WhatsApp ve diğer mesajlaşma uygulamaları üzerinden para transferini devreye alıyor

Son dönemde inovatif dijital bankacılık uygulamalarını hızla hayata geçiren Yapı Kredi, kişiden kişiye para transferi teknolojilerinde yeni bir buluş gerçekleştirdi. Bankacı Klavye adı verilen yeni uygulamasını duyuran Yapı Kredi, kullanıcılarının WhatsApp, iMessage ve Facebook Messenger gibi popüler mesajlaşma uygulamaları üzerinden para transferi yapmasını sağlıyor.

Yapı Kredi, Bankacı Klavye için ilk kez geçtiğimiz yıl "Anlık Mesajlaşma Uygulamaları Üzerinden Veri Paylaşma Sistemi ve Yöntemi" başlıklı bir patent başvurusunda bulunmuştu. İki Yapı Kredi çalışanı tarafından geliştirilen bu yöntemin patentlenme sürecinin önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor.

Bankacı Klavye, adının çağrıştırdığını gibi bir klavye uygulaması ve Yapı Kredi dijital bankacılık uygulamaları için akıllı bir kısayol sunuyor. Mesajlaşma uygulamaları içinden para transferi henüz mümkün değil, bankacılık menüsünü mesajlaşma uygulamasının içine getirdiğinizde para transferi yapmanızı engelleyen bir durum yok. Bankacı Klavye'nin temel fonksiyonu da para transferi menüsü için kullanışlı bir kısa yol oluşturmak ve mesajlaşma uygulaması içinde bu kısa yolu kullandırmak.

Kısa yol, kullanıcılar bir mesajlaşma uygulaması içindeyken klavye seçeneklerinde Bankacı Klavye'yi seçtiklerinde aktive oluyor ve Yapı Kredi mobil şifresiyle dijital bankacılık sistemine giriş yapılmasını sağlıyor. Klavye üzerinden para transferi seçeneğini izlediğinizde, hesap ya da IBAN bilgilerine yerine karşı tarafın cep telefonunu girmeniz yeterli oluyor ve istenilen meblağ kısa sürede karşı tarafın hesabına geçiyor.

Yapı Kredi Bankacı Klavye uygulaması şimdilik iOS cihazlarıyla sınırlı tutuluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.