FotografPaketi.com: Profesyonel fotoğrafçılardan teklif almanın kolay yolu

FotografPaketi.com: Profesyonel fotoğrafçılardan teklif almanın kolay yolu

Günümüzde bir fotoğrafçı bulmak 10-15 yıl öncesinden çok daha kolay ama yine de belli bir arayış içine girmekten geri kalmıyoruz. Bu ihtiyaca yanıt vermek isteyen FotografPaketi.com da profesyonel fotoğrafçılardan teklif almayı kolay hale getiriyor.

FotografPaketi.com, Enes Fatih Ersin ve Kaner Tuncel tarafından 2014 yılında kurulan bir girişim. Şu anda düğün fotoğrafı çekimlerle ağırlık verse de doğum, moda, reklam, ürün ve Instagram gibi toplamda 6 kategoride farklı ihtiyaçlara hitap ediyor. Bu kategorilerde fotoğraf çektirmek isteyen kişiler FotografPaketi.com'da bir talep oluşturuyor ve fotoğrafçılar da kendilerine uygun zaman ve fiyat aralıklarında bu taleplere yanıt veriyor. İsteyen kullanıcılar beğendikleri fotoğrafçılardan özel teklif de alabiliyor.

Müşterilere genellikle 1 saat içerisinde 3 teklif ulaştırdıklarını söyleyen Enes Ersin, açılan bir talep 5 teklif aldığında teklif alımının kapatıldığını, bu sayede verilen tekliflerde bir denge kurmayı amaçladıklarını söylüyor. Müşteri ve fotoğrafçı site üzerinden mesajlaşarak veya telefon üzerinden iletişime geçerek kendi aralarında anlaşma sağlıyor.

Enes Ersin, anlaşılan işler için teklif havuzunda komisyon haklarını saklı tuttuklarını ama şu anda yapılan anlaşmalardan komisyon talep etmediklerini söylüyor. Zira şu anda fotoğrafçılar aylık 182 TL+KDV'den 3 farklı üyelik modeliyle yıllık üye oluyor. Fotoğrafçılara her ay üyelik modeline göre aylık kredi yükleniyor ve onlar da teklif havuzundaki müşterilerle iletişime geçiyor. Ayrıca Teklifler Havuzu'nda daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen fotoğrafçılar için Kredi Paketleri'nde satışı yapılıyor.

Aldığım bilgilere göre FotografPaketi.com'a şimdiye dek 1500'den fazla fotoğrafçı ve 10 binden fazla üye kayıt olmuş. 27 binden fazla teklif yapılmış ve bine yakın fotoğrafçı paketi ile 30 binden fazla fotoğraf yayınlanmış. Koç Kuluçka Merkezi (KWORKS) Ön Kuluçka Programı'ndandan ofis ve mentorlük desteği alan aldıklarını söyleyen Enes Fatih Ersin, potansiyel iş hacmi dönük olarak şu bilgiyi veriyor.

"Türkiye'de her yıl 600 bin çift evlenmekte. İstanbul ortalama 150 bin nikahla dünyanın en çok nikah yapılan şehri. Sadece düğün odağında çok büyük bir pazar mevcut ve odağımızı kaybetmeden yeterli bir rakama ulaştıktan sonra çeşitli kategorilerde küçük ve orta ölçekli kobi ve işletmelere, ayrıca profesyonel fotoğrafa ihtiyaç duyan girişimlere uygun paketler yayınlayarak genişlemek istiyoruz."

Özetleyecek olursam Fotoğraf Paketi'nin kısa süreli hedefi kendi sitesi üzerinden rezervasyon sistemini açmak ve yılın ikinci yarısında mobil uygulamalarını yayınlamak. Uzun vadede ise altyapısını kurumlara doğru genişletmek ve farklı ülkelere açılmak istiyor ki kısa süre önce benzer bir girişim olan Snaprr'ı tanıtmıştık.

Görsel Kaynak: Depositphotos.com

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.