Sinemia, Revo Capital'den 5 milyon TL yatırım aldı
Yatırım

Sinemia, Revo Capital'den 5 milyon TL yatırım aldı

 • Sinemia, Ağustos ayından başlayan ve 500 Startups'ın ardından Revo Capital'in de katıldığı 4. tur yatırımını 5,5 milyon TL ile kapattı.

Sinemia, Ağustos ayından başlayan ve 500 Startups'ın ardından Revo Capital'in de katıldığı 4. tur yatırımını 5,5 milyon TL ile kapattı.

500 Startups'ın melek yatırım seviyesinde yatırımlar yaptığını bildiğimiz için Revo Capital'in Sinemia'ya yaklaşık olarak 5 milyon TL'lik bir yatırım yaptığını tahmin ediyoruz. Girişimin 4. tur yatırımı sonrasında ulaştığı değerleme ise paylaşılmadı.

Sizlere daha önce de bahsettiğimiz gibi ABD açılımına odaklanan girişim, söz konusu yatırımı da hem Türkiye'de büyümek hem de ABD açılımında kullanacakmış.

Sinemia Aslanoba Capital yatırımı sonrasında 14 kat büyümüş

Sinemia'nın 4. tur yatırımı sonundaki geleneksel pozu

Bu noktada Sinemia Kurucusu Rıfat Oğuz'dan öğrendiğimize göre Sinemia, yeni yılla beraber ABD'de içerik yayınlamaya başlamış. 500 Startups'ın imkanları ve Revo Capital'in sermayesiyle beraber abonelik modelinin de bu yılın birinci çeyreğinde hayata geçmesi planlanıyormuş. Oğuz, ABD pazarına (kart satışlarıyla) hızlı bir giriş yapmak istediklerinin altını çiziyor.

Diğer yandan öğrendiğimiz bir diğer bilgiye göre de Sinemia 2016 yılı başında Aslanoba Capital'den aldığı yatırımdan bu yana 14 kat büyümeyi başarmış.

Bunun dışında sınırsızca sinemaya gitme imkanı sunan 'Sinemia Premium' haricinde 'Sinemia Social' adını verdiği bir içerik platformuna da sahip olan girişim, burada 22 milyon tekil kişiye ulaşmaya başlamış.

"Sinemia finansal teknolojilere dayalı bir sadakat programı"

Sinemia ile 13'üncü yatırımına imza atan Revo Capital Ülke Yöneticisi Cenk Bayrakdar ise söz konusu yatırımlarıyla alakalı olarka şunları paylaştı: "Sinemia, sadece bir sinema üyelik sistemi değil, Türkiye’de sinemaya giden 17 milyon izleyiciyi sahiplenen finansal teknolojilere dayalı bir sadakat programı. Rıfat ve ekibi aynı değer önermesini ABD’deki 235 milyon izleyiciye taşırken Sinemia’nın yanındayız. Ayrıca yeni çözümler ve ortaklıklar ile Sinemia’yı Türkiye’nin en bilinen markaları arasına taşımak için de heyecanlıyız."

Sinemia'nın ağırlık verdiği ABD pazarındaki faaliyetleriyle ilgili olarak not düşmek gerekirse, Türkiye'ye göre tam 7 kat daha sık sinemaya giden ABD'de 235 milyon sinema seyircisi bulunuyormuş. Sinemia'nın yer aldığı pazarın ABD'de doygunluğu ulaştığını söyleyemeyiz, dolayısıyla arkasına 500'ün 'network' desteğini de alan girişim, pazarlama faaliyetlerine bağlı olarak özellikle belirli bölgelerde yaygınlaşabilir.

Sinemia'ya ABD yolculuğunda başarılar diliyoruz, tabii ki tüm gelişmeleri Webrazzi'den takip edebilirsiniz.

Yorumlar (10)
 1. Melis Karaca Melis Karaca

  çok başarılı buluyorum sinemianın yaptıklarını tebrikler

 2. Kaan Telci Kaan Telci

  Guzel girisim guzel haber tebrikleer

 3. Gizem Gizem

  Türkiye'de böyle girişimler görmek, hele ki bu dönemde göğsümüzü kabartıyor. Tebrikler Sinemia!!

 4. Murat Ilgat Murat Ilgat

  Şu girişim nasıl yatırım alıyor anlamıyorum. revo yatırım yapmayı pek bilmiyor bence. Baya parayı çöpe attı bundan öncesinde de..

 5. Yaklaşık 5 aydır kullandığım bir servis. Başta girişimi desteklemek için almış olsam da verdikleri kaliteli hizmet beni oldukça memnun bıraktı. Türkiye'den böyle girişimlerin çıkması ve yatırımcılar tarafından destek görmesi Türkiye girişimcilik ekosistemi için umut vadedici sinyaller taşıyor.

 6. Mesut Pekgöz Mesut Pekgöz

  Servis ve hizmet sektörüne hitap eden her yeniliğin girişm olarak adlandırılması çok yanlış. Sinemia herhangi bir yenilik getirmiyor. Altı üstü sinemalar için abonelik getirmiş. Adam akıllı yazılım veya donanım üreten girişimlere ihtiyaç var. Teknoloji ile, girişimle, yenilikle uzaktan yakından hiçbir alakası yok sunulan bu hizmetin.

 7. tebrikler! pazarı, şartları düşündüğümüzde türkiye'deki başarı ve büyümenin iki katını amerika ve avrupa pazarında bulabilirler. Yalnız oralarda sinema salonlarının buna benzer sadakat uygulamalarını aşabilmek için ciddi reklam bütçeleri ayırmaları gerek. Quora'da destekliyoruz. https://www.quora.com/What-is-the-process-behind-unlimited-cinema-passes

 8. M. Ali M. Ali

  Gelmiş geçmiş en sacmma uygulama. Kendilerince acık yakalamıslar, milleti sömürüyorlar. Kimse sınırsız sinemaya gitmiyor ki, bunlar da bundan para kazaniyor malesef... ABD'de yemezler..

 9. Tebrikler! Umarim cok daha basarili olursunuz.

 10. Vevenia Vevenia

  Sinemia Tebrikler !! umarım iyi devam edebilirsiniz