Chromebook'un yeni çıkan tüm modelleri Android uygulamalarını destekleyecek

Chromebook'un yeni çıkan tüm modelleri Android uygulamalarını destekleyecek

Google'ın bulut tabanlı kişisel bilgisayarı Chromebook, tamamen Android uygulamalarını destekleyecek hale geliyor. Paylaşılan bilgilere göre yeni Chromebook modellerinin tamamında Google Play'den Android uygulamalarını indirmek mümkün olacak.

Android uygulamalarının Chromebook'ta çalışması hem Google hem de kullanıcılar için büyük bir adım. Aslında bu adımı geçen yıl başlatmıştı ancak bu destek belli modellerle sınırlıydı ve Android uygulamalarından faydalanmak için doğru Chromebook modelini almak gerekiyordu. Henüz paylaşılan bilgiye göre 2017'de alınan tüm Chromebook modelleri güncelleme yapmadan Google Play'den faydalanabilecek.

Google, geçen yılın Mayıs ayında yaptığı açıklamayla ABD'deki okullar içinde en popüler bilgisayarın Chromebook olduğunu, hatta diğer bilgisayarların toplamından daha fazla sattığını paylaşmıştı. Maalesef bu konuda yeni rakamlar paylaşmıyor ancak Google'ın Chromebook'u bireysel kullanıcılar arasında da popülerleştirmek istediği malum.

Bugüne dek Asus, HP, Dell, Acer, Lenovo gibi dünyanın en popüler bilgisayar üreticileri Chrome OS tabanlı Chromebook'ları piyasaya sunmuş, 2015 yılında şirketler için özel bir Chromebook modeli de tanıtılmıştı. Ancak halen Chromebook'un küresel arenada adından söz etmek çok mümkün değil. Bakalım 2017 modellerinin Android uygulamalarını destekleyecek olması bu durumu değiştirecek mi.

Google Play'i destekleyen Chromebook modellerinin tamamı için şu sayfadaki listeye göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.