Türkiye'de ilk yılında 200 bin emlak ilanı yayınlayan Zingat, liderliğe oynuyor

Türkiye'de ilk yılında 200 bin emlak ilanı yayınlayan Zingat, liderliğe oynuyor

Doğuş Grubu'nun Dubai merkezli gayrimenkul bilgileri platformu Reidin.com ile 2015 sonunda hayata geçirdiği emlak ilan sitesi Zingat.com, ilk yılında zirveye oynamaya başladı. Türkiye'de emlak listeleme dikeyinde faaliyet gösteren Hürriyet Emlak ve Emlakjet'in ardından ilan sayısı, kurumsal müşteri, websitesi trafiği gibi farklı kriterlere göre üçüncü sıraya yükseldiğini açıklayan Zingat.com, kurumsal üyelerine özel Zingat Pro uygulamasını da yayına aldı.

Kendisini Türkiye'nin akıllı emlak sitesi olarak tanımlayan Zingat, nitelikli ve güvenilir gayrimenkul ilanları yayınlamakla birlikte; yeni konut projeleri ile ilgili özgün ve en yeni bilgilere yer veriyor. Bugüne kadar 200 bin ilanı geçtiğini söyleyen Zingat, aylık 4.5 milyon ziyaretçi sayısına ulaştığını paylaşıyor. İlk yılında Zingat iOS ve Android uygulamalarını da yayınlayan emlak ilan platformunun, kurumsal müşterilere özel teklifi Zingat Pro da uygulama mağazalarında yerini aldı. Kurumsal müşterilerin ilanlarını hızlı bir şekilde yayınlamasını sağlayan uygulama, bu müşterilerin portföylerindeki ilanların istatistiklerini anlık takip edebilmeleri, ilanlarda güncelleme yapabilmeleri gibi özellikler sunuyor. İlan sahipleri gelen soruları bu uygulama üzerinden cevaplayabiliyor,  filtreleyebiliyor ya da bunlar içinde arama yapabiliyor. Zingat, kurumsal müşterilerinin yüzde 30'unun uygulamayı kullandığını söylüyor.

Zingat'ın kısa sürede Türkiye'nin en popüler emlak ilan sitelerinden biri haline gelmesinde ise Reidin desteğiyle hazırlanan güçlü içerik sunumu var. Gayrimenkul içeriklerini ihtiyaçlara göre yeniden kurgulayan Zingat, rakiplerinden farklı olarak şu özelliklerini öne çıkarıyor:

  • Zingat, ilk yılında tüm rakipleri arasında yeni gayrimenkul projelerine ilişkin en fazla bilgiyi sunan platform haline geldi
  • Reidin ile yaptığı anlaşma sayesinde, milyonlarca gayrimenkul bilgisini kullanarak bir konut değer hesaplama sistemi geliştiren Zingat, kullanıcılarının en doğru gayrimenkul kararı almaları için ihtiyaç duydukları bilgileri il, ilçe, mahalle düzeyinde sunuyor.
  • Zingat, yine Reidin ile yaptığı anlaşma sayesinde, Türkiye’nin 62 şehri, 221 ilçesi ve 1083 mahallesi ile ilgili nüfus yapısı, eğitim durumu, sosyo ekonomik derecelendirme, satılık/kiralık gayrimenkul fiyatları, yatırım geri ödeme süresi gibi bilgileri içeren gayrimenkul bölge raporları sunuyor.
  • yaşamSkor adını verdiği özellik, kullanıcıların en fazla zaman geçirdiği mekanları belirli kriterlere göre analiz edip yaşam kalitesini hesaplıyor ve ona bu değeri artıracak yeni proje önerilerinde bulunuyor.
  • Bireysel ilan yayınlamama;  Türkiye’nin en şeffaf gayrimenkul platformu olmak isteyen Zingat'ta bireysel ilanlar yer almıyor.  Bireysel ilan vermek isteyen kullanıcıları o bölgeye yakın emlak danışmanları ile eşleştirerek hem ilan veren bireysel kullanıcının hem de ilanlarla ilgilenen kullancııların emlak danışmanları üzerinden ilerlemesi sağlanıyor.
  • Zingat.com projeler sayfasında yer alan yakın çevre uygulamasıyla seçilen konut projesinin çevresindeki sağlık merkezlerine, eğitim kurumlarına, alışveriş merkezlerine, sosyal /eğlence mekânlarına, dini tesislere, ulaşım rotalarına, marketlere, spor ve turistik tesislere bir tıkla ulaşmak mümkün! Örneğin ilgilendiğiniz bir dairenin yakın çevresinde kaç Starbucks olduğunu bile görebiliyorsunuz.
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.