Türkiye'de ilk yılında 200 bin emlak ilanı yayınlayan Zingat, liderliğe oynuyor
Seri İlanlar

Türkiye'de ilk yılında 200 bin emlak ilanı yayınlayan Zingat, liderliğe oynuyor

Doğuş Grubu'nun Dubai merkezli gayrimenkul bilgileri platformu Reidin.com ile 2015 sonunda hayata geçirdiği emlak ilan sitesi Zingat.com, ilk yılında zirveye oynamaya başladı. Türkiye'de emlak listeleme dikeyinde faaliyet gösteren Hürriyet Emlak ve Emlakjet'in ardından ilan sayısı, kurumsal müşteri, websitesi trafiği gibi farklı kriterlere göre üçüncü sıraya yükseldiğini açıklayan Zingat.com, kurumsal üyelerine özel Zingat Pro uygulamasını da yayına aldı.

Kendisini Türkiye'nin akıllı emlak sitesi olarak tanımlayan Zingat, nitelikli ve güvenilir gayrimenkul ilanları yayınlamakla birlikte; yeni konut projeleri ile ilgili özgün ve en yeni bilgilere yer veriyor. Bugüne kadar 200 bin ilanı geçtiğini söyleyen Zingat, aylık 4.5 milyon ziyaretçi sayısına ulaştığını paylaşıyor. İlk yılında Zingat iOS ve Android uygulamalarını da yayınlayan emlak ilan platformunun, kurumsal müşterilere özel teklifi Zingat Pro da uygulama mağazalarında yerini aldı. Kurumsal müşterilerin ilanlarını hızlı bir şekilde yayınlamasını sağlayan uygulama, bu müşterilerin portföylerindeki ilanların istatistiklerini anlık takip edebilmeleri, ilanlarda güncelleme yapabilmeleri gibi özellikler sunuyor. İlan sahipleri gelen soruları bu uygulama üzerinden cevaplayabiliyor,  filtreleyebiliyor ya da bunlar içinde arama yapabiliyor. Zingat, kurumsal müşterilerinin yüzde 30'unun uygulamayı kullandığını söylüyor.

Zingat'ın kısa sürede Türkiye'nin en popüler emlak ilan sitelerinden biri haline gelmesinde ise Reidin desteğiyle hazırlanan güçlü içerik sunumu var. Gayrimenkul içeriklerini ihtiyaçlara göre yeniden kurgulayan Zingat, rakiplerinden farklı olarak şu özelliklerini öne çıkarıyor:

 • Zingat, ilk yılında tüm rakipleri arasında yeni gayrimenkul projelerine ilişkin en fazla bilgiyi sunan platform haline geldi
 • Reidin ile yaptığı anlaşma sayesinde, milyonlarca gayrimenkul bilgisini kullanarak bir konut değer hesaplama sistemi geliştiren Zingat, kullanıcılarının en doğru gayrimenkul kararı almaları için ihtiyaç duydukları bilgileri il, ilçe, mahalle düzeyinde sunuyor.
 • Zingat, yine Reidin ile yaptığı anlaşma sayesinde, Türkiye’nin 62 şehri, 221 ilçesi ve 1083 mahallesi ile ilgili nüfus yapısı, eğitim durumu, sosyo ekonomik derecelendirme, satılık/kiralık gayrimenkul fiyatları, yatırım geri ödeme süresi gibi bilgileri içeren gayrimenkul bölge raporları sunuyor.
 • yaşamSkor adını verdiği özellik, kullanıcıların en fazla zaman geçirdiği mekanları belirli kriterlere göre analiz edip yaşam kalitesini hesaplıyor ve ona bu değeri artıracak yeni proje önerilerinde bulunuyor.
 • Bireysel ilan yayınlamama;  Türkiye’nin en şeffaf gayrimenkul platformu olmak isteyen Zingat'ta bireysel ilanlar yer almıyor.  Bireysel ilan vermek isteyen kullanıcıları o bölgeye yakın emlak danışmanları ile eşleştirerek hem ilan veren bireysel kullanıcının hem de ilanlarla ilgilenen kullancııların emlak danışmanları üzerinden ilerlemesi sağlanıyor.
 • Zingat.com projeler sayfasında yer alan yakın çevre uygulamasıyla seçilen konut projesinin çevresindeki sağlık merkezlerine, eğitim kurumlarına, alışveriş merkezlerine, sosyal /eğlence mekânlarına, dini tesislere, ulaşım rotalarına, marketlere, spor ve turistik tesislere bir tıkla ulaşmak mümkün! Örneğin ilgilendiğiniz bir dairenin yakın çevresinde kaç Starbucks olduğunu bile görebiliyorsunuz.

 

Yorumlar (12)
 1. Üye olan emlak ofisleri geri dönüş alamadıktan sonra, son kullanıcı siteye girmedikten sonra bol makyajlı özellikleri olsa ne yazar!!!

  Stratejileri baştan aşağı yanlış. O kadar fark atacak alan var ki emlak ilan sitelerinde maalesef bunu görebilen yok.

  Standart bir girişim. Daha hızlı gitmesi için trene kanat takmaktan başka bir işe yaramayacak inovatif yenilikler.

  Girişimcilik farklı bir şey. Söz konusu Türkiye ise bambaşka. Hele hele bu sektör emlak ile ilgiliyse çuvallar dolusu sermayen olsa da fark etmez.

  Kısa..kısa...

  Kıran kırana geçen rekabet ortamında tek kozları Reidin ile olan ortaklıkları mı?

  Sahibinden.com bu dikeyde olmasa da neden görmezden geliniyor?

  Metrekare.com'un sonu hızlı oldu(bu tahminimizde yanılmamıştık)... Peki ya bu girişim???

  Zingat; un var, yağ var, şeker var... aması da var :)

  Bir sorun, bir danışın nasıl fark yaratıp bu pazarın lideri olabilirim diye... Çok basit olan şeyleri nasıl olur da düşünemezlerin de bir açıklaması var elbette.

  Yine de başarılar Zingat.

 2. Anonim Anonim

  Biraz yavaş oynasınlar bence zirveye zira diğer rakiplerine baktığımızda örneğin sahibinden alexa tr 9. sırada zingat 900. sırada ortalama 100K ya yakın hiti vardır günlük. Bu kadar yoğun yatırım yapan bir firmada da normal bir durum olsa gerek.

 3. Merve hanım yorumumun yayınlanmama gerekçesi ne olabilir ki? Eleştirisel bir düşünce tarzının ne zararı var?

 4. Ahmet Ahmet

  Sahibindenun yanında google yanindaki yandex gibiler

 5. Sonicdownserkan Sonicdownserkan

  zingat.com Aylık hiti 4.60M

  sahibinden.com Aylık hiti 118.60M

  https://www.similarweb.com

 6. Amerikan zillow çakması , tasarımdaki birçok benzerlik manidar ! isimlendirme + logo etc ... isim de bi o kadar itici.

 7. Yeniliklere çok açık biriyim ve inanın ki çok zorladım kendimi kullanmak için ama aynen Ahmet'in yorumuna katılıyorum. Amatör duruyor çok. İşte istediğinden yatırım al veya istediğin kadar paran olsun, know-how denilen hadiseyi satın alamıyorsunuz malesef.

 8. Turgay Turgay

  Adwords basıp reklam vermek başarı oldu artık :D Yazılım yap, adwords reklam ver hiti topla başarılı olduk diye neşelen. Adwords reklamı vermeyi kessinler bakalım o hit nerelerden nerelere düşecek. Bir de sahibinden.com adwords vermeyi kessin kaybı ne kadar olacak onu görelim. Başarı parayla satın alınamaz bunu öğrenmek gerekli ilk önce. Para sadece başarıyı destekleten bir araçtır. Önce başarılı olursun, daha sonra bu başarıyı daha üstlere çekmek için para ile destek olursun.

  Bugüne kadar internet sektöründe milyonlarca para basıp başarılı olan iş görmedim ben. Varsa örneği buyrun göstersin.

 9. https://www.similarweb.com/website/zingat.com#search

  Aylık 4.5 milyon ziyaretçi geliyor bunun da %65'ini "Paid Searches" ile alıyor... liderliğe oynuyorlarmış :)

 10. Kredinotutr Kredinotutr

  Zingat alanında en iyisi ve geleceği parlayan güzel bir proje :). İnşallah devamı gelir.

 11. Lucida Black Lucida Black

  2017 içinde yine webrazzide zingat.com kapandı haberini göreceğimiz aşıkar. Zirveye oynuyor demenin de çok gerçekci olmadığı gün gibi ortada.

 12. Ahmet Ahmet

  Emeğe saygı duyuyoruz.