Fatih İşbecer, Monitise'ın ABD operasyonlarının başına geçiyor

Fatih İşbecer, Monitise'ın ABD operasyonlarının başına geçiyor

Türkiye'nin en başarılı teknoloji girişimcilerinden Fatih İşbecer, kariyerine artık ABD'de devam edecek. Monitise'ın 2014 başında yaptığı Pozitron satın almasından sonra Monitise MEA CEO'su olarak görev yapan Fatih İşbecer, Monitise'ın ABD operasyonlarının başına geçiyor.

Monitise Americas'ı yöneteceği kesinleşen Fatih İşbecer, önümüzdeki haftadan itibaren şirketin San Fransico'daki ofisinde görevine başlayacak. Kendisinden beklenen Pozitron ile Türkiye'de başardığını Monitise ile ABD'de tekrarlamak. Zira, Monitise, ödeme sistemleri alandaki potansiyelini ABD'de henüz tam olarak açığa çıkarmış değil. Şirketin bu pazarda henüz 40 müşterisi olduğu belirtiliyor. Bunlar arasındaki tanınmış büyük isimlerse, Sallie Mae, Chemical Bank ve Bank of America. Fatih İşbecer'in yönetiminde Monitise Americas'ın kazandığı dinamizmle pazarda ivmelenmesi amaçlanıyor.

Monitise içindeki yeniden yapılanmayla birlikte Türkiye operasyonları artık Fırat İşbecer tarafından yönetilecek. CEO koltuğuna oturacak olan Fırat İşbecer, bugün Monitise MEA Yönetici Direktörü olarak görev yapıyor. Monitise'ın operasyonel olarak, MEA bölgesinde Doğu Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya ve Afrika bölgeleri yer alıyor.

Fatih İşbecer, Türkiye'deki deneyimini San Francisco'ya aktararak, burada da en az Türkiye'deki kadar çok ses getiren bir başarı hikayesi yaratabilir.

İşbecer kardeşler, 2000 yılında kurdukları Pozitron'u, 2014 yılında 100 milyon dolara Monitise'a satarak Türkiye internet girişimciliği tarihinin en başarılı exit'lerinden birine imza atmışlardı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.