Ayda 1,7 milyon kullanıcıya ulaşan Tuşla, WhatsApp'te 'çoklu müşteri temsilcisi' desteği sunmaya başladı

Ayda 1,7 milyon kullanıcıya ulaşan Tuşla, WhatsApp'te 'çoklu müşteri temsilcisi' desteği sunmaya başladı

Kuruluşu 2013 yılına kadar uzanan 'yeni nesil mobil destek platformu' Tuşla, büyümeye devam ediyor.

Aylık 1,7 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya (web ve mobil toplamı) ulaşan platform, 2016 yılında 15 milyon kişinin çağrı merkezlerine ulaşmasına aracı olmuş.

Aradan geçen sürede mobil öncelikli bir 'müşteri iletişim merkezi' haline geldiğini söyleyebileceğimiz girişim, dönemin popüler teknolojisi chatbot'ları da platforma dahil etmiş. Tuşla'nın chatbot'lar dışında görsel iletişim merkezi (Tuşla uygulaması üzerinden markaya çeşitli yollarla ulaşmak) ve WhatsApp için çoklu kullanıcı desteği veren bir modülü de bulunuyor.

E-ticaret, sigorta ve emeklilik, turizm ve telekomünikasyon gibi sektörlerde müşterisi buılunan Tuşla'nın Aksigorta, Markafoni, Vestel, Jolly Tur ve Allianz Sigorta gibi isimleri ikna etmeyi başardığını da ekleyelim. Tuşla, kullanıcılarına temel olarak müşteri memnuniyetini arttırma ve müşteri ilişkileri alanındaki masrafları azaltma gibi iki önemli değer sunuyor.

tusla-gorsel

İnsanların markayla çok sayıda farklı yöntemle iletişime geçebilmesine olanak veren Tuşla'nın sahip olduğu istatistiklere göre müşterilerin markaları telefon ile arama oranı yüzde 68. Geriye kalan yüzde 32'lik kısım ise mesajlaşma, e-posta, sosyal ağlar ve SSS gibi yöntemleri kapsıyor. Bu noktada her 100 işlemden 41'inde de anket verisi topladıklarının altını çizen Tuşla kurucusu Barış Yaşa, sağladıkları maliyet avantajına vurgu yapıyor.

WhatsApp için 'çoklu müşteri temsilcisi' desteği, dünyada ilklerden biri

Diğer yandan Tuşla'nın yaklaşık bir ay önce devreye giren 'Whatsapp Multi Agent' özelliğinden de bahsetmek gerekirse, markaların WhatsApp üzerinde birden çok müşteri temsilcisiyle hizmet vermesine olanak tanıyan bu yenilik aynı zamanda detaylı bir raporlama da sunabiliyor.

Bugüne kadar WhatsApp için mobil ve web platformlarında birer tane olmak üzere toplamda en fazla 2 müşteri temsilcisiyle hizmet verebilen markalar, bir başka deyişle artık diledikleri kadar müşteri temsilcisini WhatsApp'ta kullanabiliyor. Özellikle kurumsal firmaların ilgi gösterdiği bu özelliği, Barış Yaşa'nın söylediğine göre dünyada sunan sayılı platformlardan birisi de Tuşla olmuş.

Yakın gelecekte herhangi bir entegrasyona gerek olmadan kullanılabilecek 'görsel iletişim merkezi' modülü için SaaS modeliyle yurtdışına açılmayı planlayan girişim, aynı zamanda yeni yılda da WhatsApp gibi yeni modüllerle büyümeye devam etmeyi planlıyormuş. Tuşla hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.