30 bin hayvan sahibine ulaşan VetMapp, veterinerler için SaaS modelini devreye aldı

30 bin hayvan sahibine ulaşan VetMapp, veterinerler için SaaS modelini devreye aldı

Sizlere ilk olarak Mayıs 2015'te 'mobil tabanlı veteriner haritası' başlığıyla duyurduğumuz VetMapp, büyümeye devam ediyor.

Aradan geçen sürede web sitesi ve mobil uygulamalarını tamamen yenileyen platform, uygulama marketlerde 35 bin (23 bin 458 üye) indirilme ve neredeyse 4,9 gibi bir ortalama puana ulaşmış. Diğer yandan güncel rakamlara göre VetMapp'de kayıtlı veteriner sayısı 2 bin, pet yani evcil hayvan sayısı da 20 bine yaklaşmış.

Veteriner kliniklerine aylık olarak abone olunabilen bir ürün sunarak gelir modelini oturtmaya çalışan girişim, bugüne kadar çok sayıda markayla bazı özel sponsorluklara imza atmış. Bugüne kadar yatırım almadan gelen VetMapp'in girişim hızlandırmacı Hackquarters'a katıldığını da belirtelim.

vetmapp-gorsel

Girişimin kısa bir süre önce devreye giren SaaS modelinde, veteriner hekim ve kliniklerin 30 bine yakın hayvan sahibine ulaşabilmesi ve dijital bazı çözümlere ulaşması mümkün oluyor.

vetmapp-ekran-goruntusu-mobil

'Hayvan sahiplerine ulaşmanın en doğru ve kolay yolu' sloganıyla SaaS ürününü lanse eden VetMapp, kullanıcılarına (veterinerlere) platform üzerinde detaylı bir sayfayla listelenme şansı, hayvan sahipleriyle soru-cevap seansları yapabilme ve kendi online reklamlarında yer verme girme hizmetler sunuyor.

Yeni özellikler yolda

Girişimin kurucu ortağı Emre Sancaktaroğlu'yla konuştuğumuzda kendisi şu an piyasada veteriner hekimlere ve kliniklere hitap eden modern bir çözümün bulunmadığını, çoğu veterinerin de 64-bit Windows'larda bile çalışmayan bir SMS servisi kullandığını paylaştı. VetMapp'in gelecek planlarıysa SaaS ürününe randevu ve hayvan sahibine bildirim gönderebilme gibi modüller eklemekmiş.

Girişimin diğer planları arasında hayvanların AB uyumlu aşı karnesini mobil uygulama içine entegre etmek, hayvan sahiplerine sunulacak 'aşı paketi' modülü ve yine hayvan sahipleri için 'yerinde hizmet' gibi özellikler bulunuyormuş.

VetMapp, platform sayesinde sağlığına kavuşan hayvanların hikayelerini de bir blog üzerinde topluyormuş. Bu arada VetMapp'in İBB ve ilçe belediyeleriyle aktif olarak çalışıp rehabilitasyon, kısırlaştırma merkezi ve barınakların bilgilerini de harita üzerinde listelediğini söylemiş olalım.

Hayvanseverler ve hayvan sahipleri için bir harita platformu olarak kurulan VetMapp, yoluna listeleme temelli bir SaaS girişimi olarak devam ediyor.

Başta İstanbul'dakiler olmak üzere çok sayıda veteriner hekim ve kliniğin ihtiyaç duyacağı bir ürün geliştiren girişimin kaderini, pazarlama faaliyetlerindeki başarısı ve ürününü kontrol edilebilir bir şekilde büyütüp büyütemeyeceği belirleyecek. VetMapp hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.