VetMapp: Türkiye'nin mobil tabanlı veteriner haritası

VetMapp: Türkiye'nin mobil tabanlı veteriner haritası

Android ve iOS cihazlar için geliştirilen VetMapp uygulamasıyla size en yakın olan veteriner kliniklerini, belediye barınaklarını, kısırlaştırma ve rehabilitasyon merkezlerini görebilir, ayrıca bu merkezlerin iletişim bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.

VetMapp'i cep telefonunuzda açtığınızda karşınıza direkt olarak bulunduğunuz konumun etrafındaki veteriner klinikleri ve barınaklar geliyor. Herhangi bir üyelik mekanizması bulunmayan uygulamada dilediğiniz veteriner ya da barınağın haritada üzerine dokunarak iletişim bilgilerini alabiliyor, ya da harita üzerinde rota çizebiliyorsunuz.

Uygulama üzerinde şu an için 5 ile ait bilgiler yer alıyor: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya. Zamanla tüm Türkiye'yi kapsaması beklenen VetMapp'de harita üzerindeki ikon ve renkler sayesinde veteriner klinikleriyle barınaklara dair mesai saati ya da benzeri bilgileri öğrenebilmeniz mümkün.

vetmapp-gorsel

VetMapp'in çıkış noktası gerçek bir hikayeye dayanıyor

Vetmapp'i geliştiren ve tamamen ücretsiz olarak mobil marketlere sunan Emre Sancaktaroğlu'nun anlattığına göre uygulamanın çıkış noktasıysa gerçek bir hikayeye dayanıyor.

Sancaktaroğlu'nun yakın bir arkadaşı gece geç saatte Avcılar'dan Beşiktaş'a doğru hareket halindeyken yol kenarında yaralı bir köpek buluyor. Hayvanı arabasına alıp bir yandan da mobil cihazıyla açık veteriner bakan bu kişi, veteriner kliniklerinin Google'da yanlış lokasyonlara reklam vermesi sonucu açık bir yer bulana kadar hayvan hayatını kaybediyor.

Bu üzücü hikayeden yola yola çıkan Emre Sancaktaroğlu da VetMapp'i geliştirmeye karar veriyor ve uygulamayı Mart ayının başında yayına alıyor. App Store ve Google Play üzerinde aldığı olumlu yorumlarla dikkat çeken VetMapp, bugüne kadar herhangi bir ücretli tanıtım faaliyeti olmadan toplamda 3 bin kez indirilmiş.

vetmapp-logo Hem uygulama marketlerde aldığı pozitif yorum ve puanlarla dikkat çeken VetMapp, hem de zamanla hayvanseverlerin sahipleneceği bir uygulama olacak gibi duruyor. Şimdiden sosyal medya üzerinde önemli grup ve kişilerce paylaşılan uygulamanın kısa sürede bazı güzel hikayelere de sebep olduğu (sokakta bulduğu yaralı kediyi VetMapp vasıtasıyla ulaştığı veterinerde hayata döndüren bir kullanıcı) Sancaktaroğlu'ndan aldığımız bilgiler arasında.

Tahmin edersiniz ki VetMapp yalnızca bir rehber niteliğinde. Yani uygulamanın veterinerlerin verdiği hizmetin kalitesi veya ücretiyle herhangi bir ilişkisi bulunmuyor.

Şu an için hem ücretsiz hem de reklamsız olarak yayında olan uygulamanın bu yönüyle sosyal bir girişim olarak dikkat çektiğini de söyleyebiliriz. Uygulamanın geliştiricisi Emre Sancaktaroğlu gelir modeli konusunda şimdilik herhangi bir girişimi olmadığını ancak ilerleyen dönemde tanıtım faaliyetleri için kliniklerden bazı ekstra bilgileri de kullanıcılara sunmak için bir miktar ücret talep edebileceğini söylüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.