Apple Campus 2'nin havadan çekilen yeni görüntüleri yayınlandı

Apple Campus 2'nin havadan çekilen yeni görüntüleri yayınlandı

Steve Jobs’un 2011'de Cupertino şehir konseyine bizzat sunduğu Apple'ın uzay gemisi konseptindeki kampüs projesi Apple Park'ın (Apple Campus 2) havadan çekilen yeni görüntüleri yayınlandı.

Matthew Roberts'in kameralı insansız hava aracıyla kaydettiği yeni görüntülere göre Apple güneş enerjisi panellerinin takriben yüzde 65'ini tamamlamış. Söz konusu videoda farklı alanlardaki güneş enerjisi panelleri, iç birimlere dönük çalışmalar ve ağaçlandırma çalışmaları dikkat çekiyor. Apple, güneş enerjisi panelleriyle çalışma saatleri içinde enerji ihtiyacının yüzde 75'ini karşılamayı hedefliyor.

Bu ay başında kampüs içinde de görüntüleri çekilen  Apple Campus 2'de artık yürüyüş yolları ve bir tünel çalışmasının da ilerlemiş olduğu görülebiliyor.

Apple'ın yeni kampüsüne (Apple Campus 2) Ocak ayı itibariyle taşınması bekleniyor ama net bir tarih verilmediğini söyleyebiliriz. Steve Jobs, sunumunda 12 bin Apple çalışanının bu kampüste kendine yer bulacağını söylemişti ama ilk aşamada tüm kontenjanın kullanılıp kullanılmayacağı da ayrı bir soru işareti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.