Twitter'ın CTO'su ve ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı görevinden ayrılıyor

Twitter'ın CTO'su ve ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı görevinden ayrılıyor

Ekim ayında yüzlerce çalışanını işten çıkaracağını açıklayan Twitter'da yaprak dökümü devam ediyor. Bu kez şirketin CTO'su Adam Messinger ve Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Josh McFarland görevinden ayrılıyor.

Geçen ay COO Adam Bain ile yollarını ayıran Twitter, yine bu ay başında da medya ilişkilerinden sorumlu direktörü Adam Sharp'a hoşçakal demişti. Yeni kayıplar ise şirketin yazılım ve ürün tarafını yakından ilgilendiriyor. Twitter'da 5 yıldır çalışan ve son 4 yılı CTO olarak geçiren Adam Messinger, ayrılışını Twitter'dan açıkladı.

İki yıl kadar önce TellApart adlı girişimini Twitter'a satarak kadroya dahil olan Josh McFarland ise 9 aydır Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Adam Messinger, mesajında biraz mola vermek istediğini söylerken McFarland Greylock Partners'a partner/ortak olarak katılmaya hazırlanıyor. Greylock Partners ile ilişkisi eskiye dayanan McFarland, artık kariyerine yatırımcı olarak devam edecek.

Twitter, CEO tarafında başgösteren sorunları görünüşe göre üst düzey kadrolar için de çözebilmiş değil. Eylül ayında satış süreci için Goldman Sachs’la anlaştığı belirtilen Twitter’ın potansiyel alıcıları belirmeye başlamıştı. Salesforce'un adı öne çıksa da şirket yaptığı açıklamayla Twitter'ı satın almakla ilgilenmediğini açıklamıştı.

Ekim ayında hisseleri yüzde 20 değer kaybeden Twitter, CEO Jack Dorsey'nin şirketin başına geçmesinden bu yana da pek bir ilerleme kaydedebilmiş değil.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.