SUP.az ile Azerbaycan pazarından dünyaya açılmak isteyen sekiz girişim

SUP.az ile Azerbaycan pazarından dünyaya açılmak isteyen sekiz girişim

Geçtiğimiz haftalarda Azerbaycan'ın Türk girişimciler için yeni bir pazar olabileceğini gündeme getirmiştik. Elbette bunun tersi, yani Azerbaycan merkezli girişimlerin Türkiye'ye açılması da mümkün ve bu yazıda Azerbaycan pazarından 8 girişimi tanıtmak istiyorum.

ATL Group ve Khazar Ventures tarafından desteklenen girişim hızlandırma programı SUP.az, Azerbaycan'da 'aktif ve akıllı' yatırımcılarla gelecek vaadeden girişimcileri buluşturan bir program. Özellikle Bakü'deki girişimcilik ekosistemini bir araya getiren SUP.az, hem yerel hem de yabancı yatırımcıları kendine çekiyor. Bu sene de Kasım ayı sonunda iddialı girişimcilerin yatırımcılarla buluşmasına aracılık etti ve bu şansı yakalayan 8 girişimi aşağıda sizlerle paylaşabiliyoruz.

Umuyorum ki Azerbaycan ile coğrafi ve kültürel yakınlığımız önümüzdeki dönemde girişimcilik sahasında da kendini gösterecektir.

azerbaycan-girisimler

Kvotter.com: Kvotter, bir alıntı paylaşıma odaklanan bir mobil sosyal ağ. Kulanıcılar fotoğrafını çektikleri bir yazıyı metin haline getirip kolayca paylaşabiliyor ve paylaşılan alıntılar içinde keşfe çıkabiliyor.

Reasy (Yobaku.com): Reasdy de mobile dönük bir girişim ve hedefi yeme/içme mekanları hakkında bilgiler sunuyor.

Moror.ir: İran merkezli bir girişim olan Moror, yazılım analitiği hizmeti sunuyor. Uygulama performansından kullanıcı deneyimine kadar farklı alanlarda ölçümlemeler yapmanızı sağlıyor.

DevHeadquarter.com: Yazılım geliştirme odaklı bir kitle kaynak (crowdsoursing) girişimi olan DevHQ, serbest çalışan yazılımcıların yeni işler bulmasına aracılık ediyor. Ayrıca çevrimiçi eğitim programı da sunuyor.

Yayfon.com: Web sitelerine eklediği arama düğmesiyle ziyaretçilerin hızlıca iletişim kurmasına imkan tanıyor.

Cycl.ee: Bisikletliler için özel bir projeksiyon olan Cyclee, farklı işaretleri bisikletlinin sırtına yansıtarak trafikte kolay farkedilebilirlik sağlıyor. Bu sayede kazaların önüne geçmeyi hedefliyor.

Fibonacci (bgbaku.com): Platform oyunları, mobil oyunlar ve oyunlaştırma üzerine kurulmuş bir girişim.

Sagabat: Video odaklı bir meydan okuma uygulaması olan sosyal video üretiminin artışıyla popüler olmak istiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.