İşternet: KOBİ'ler için profesyonel internet rehberi

İşternet: KOBİ'ler için profesyonel internet rehberi

Kısa bir süre önce beta olarak yayın hayatına başlayan İşternet, adından da anlayabileceğiniz gibi internette iş yapmak isteyen KOBİ'ler için profesyonel bir rehber olarak konumlanıyor.

Bünyesinde bilişim sektörü ağırlıklı olmak üzere eğitim, sağlık, turizm ve inşaat gibi çok sayıda sektörle alakalı haber ve fırsatları bulunduran İşternet, aynı zamanda e-ticaret sitesi hazırlamak ya da sosyal medya yönetimi yapmak gibi online hizmetlerin satıcılarını da platformda listeliyor. Platformda tüm bunlar dışında belli başlı internet girişimleri ve melek yatırımcıları da bulabiliyorsunuz.

isternet-ekran-gorunrusu

Kulağa biraz karışık gibi gelse de internette B2B iş fırsatı arayanlar için bir profesyonel bir rehber olmak isteyen İşternet, diğer yandan da ülkemizde faaliyet gösteren e-ticaret sitelerini listelediği için B2C bir kanala da hizmet ediyor. Örneğin şimdilik 500'ün üzerinde e-ticaret sitesini listeleyen platformda niş bir alanda faaliyet gösteren bir online mağazayı da keşfedebiliyorsunuz.

Bir içerik projesi olarak gelir modelini internet şirketlerine kurumsal üyelik satışı yapmak üzerine kuran İşternet, uzun vadede 'internet şirketlerinin, interneti meslek edinenlerin ve iş için internete girenlerin buluşma adresi olmak' istediğini belirtiyor.

UZAY İnternet ve Yazılım Teknolojileri A.Ş. çatısı altında beta olarak faaliyet göstermeye başlayan İşternet, son kullanıcı gözüyle belki de biraz 'fazla' içerik sunmaya çalışıyor olabilir. Ancak kullanıcılarından gelecek olan geri bildirimleri çok önemsediklerini belirten proje ekibiyle konuştuktan sonra bizim anladığımız platformun, kullanıcılarının çekeceği noktaya gideceği.

Günün birinde belki de B2B olarak internet projeleri için bir listeleme ya da pazar yeri modeline dönebilecek olan İşternet'i takip edip gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.