İşternet: KOBİ'ler için profesyonel internet rehberi
Girişim

İşternet: KOBİ'ler için profesyonel internet rehberi

Kısa bir süre önce beta olarak yayın hayatına başlayan İşternet, adından da anlayabileceğiniz gibi internette iş yapmak isteyen KOBİ'ler için profesyonel bir rehber olarak konumlanıyor.

Bünyesinde bilişim sektörü ağırlıklı olmak üzere eğitim, sağlık, turizm ve inşaat gibi çok sayıda sektörle alakalı haber ve fırsatları bulunduran İşternet, aynı zamanda e-ticaret sitesi hazırlamak ya da sosyal medya yönetimi yapmak gibi online hizmetlerin satıcılarını da platformda listeliyor. Platformda tüm bunlar dışında belli başlı internet girişimleri ve melek yatırımcıları da bulabiliyorsunuz.

isternet-ekran-gorunrusu

Kulağa biraz karışık gibi gelse de internette B2B iş fırsatı arayanlar için bir profesyonel bir rehber olmak isteyen İşternet, diğer yandan da ülkemizde faaliyet gösteren e-ticaret sitelerini listelediği için B2C bir kanala da hizmet ediyor. Örneğin şimdilik 500'ün üzerinde e-ticaret sitesini listeleyen platformda niş bir alanda faaliyet gösteren bir online mağazayı da keşfedebiliyorsunuz.

Bir içerik projesi olarak gelir modelini internet şirketlerine kurumsal üyelik satışı yapmak üzerine kuran İşternet, uzun vadede 'internet şirketlerinin, interneti meslek edinenlerin ve iş için internete girenlerin buluşma adresi olmak' istediğini belirtiyor.

UZAY İnternet ve Yazılım Teknolojileri A.Ş. çatısı altında beta olarak faaliyet göstermeye başlayan İşternet, son kullanıcı gözüyle belki de biraz 'fazla' içerik sunmaya çalışıyor olabilir. Ancak kullanıcılarından gelecek olan geri bildirimleri çok önemsediklerini belirten proje ekibiyle konuştuktan sonra bizim anladığımız platformun, kullanıcılarının çekeceği noktaya gideceği.

Günün birinde belki de B2B olarak internet projeleri için bir listeleme ya da pazar yeri modeline dönebilecek olan İşternet'i takip edip gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Yorumlar (5)
 1. Mehmet Can Mehmet Can

  İŞTERNET işte gelecek vadeden süper bir isim. Allah nazarlardan korusun. Artan ivmeyle başarılarınızın devamını dilerim.

  1. Işternet (@isternetcom) Işternet (@isternetcom)

   Yorumunuz çok motive edici teşekkür ederiz. Henüz yolun başındayız ancak aldığımız geri dönüşler oldukça pozitif. İnşallah zaman içerisinde sizlere daha iyi hizmetler vereceğiz.

 2. Kurumsal üyelik satışı dışında başarılı bir proje. Muhtemelen gelecekte toptancıları buluşturan bir bölümlerinin de olacağını düşünüyorum.

  1. Işternet (@isternetcom) Işternet (@isternetcom)

   Amacımız ülkemizde dijital platformlarda iş yapan tüm firmalara katkı sağlamaktır. Bu nedenle firma ekleme ve bilgi güncelleme gibi birçok hizmetimiz ücretsizdir. Projemizin büyümesi ve daha iyi hizmetler verebilmesi için iyi bir gelir modelinin olması gerekmektedir. Bu nedenle isteyen firmalara ekstra hizmetler sunulmaktadır. Ancak ücret ödemek istemeyen veya bütçesi olmayan girişimlerin her zaman İşternet'te yer alabilecekleri ve tanıtımlarını yapabilecekleri bir çok hizmet sürekli bulunacaktır.

 3. Sineklik Sineklik

  Güzel proje ama tüm sektörlere hitap etmek çok zor, aynı değil ama konsept olarak tüm sektörlere hitap eden bir projemizde başarıyı yakalayamadık. Yatırımcı gücü çok önemli, biraz sabır gerek umarım başarıyı yakalarsınız.