Her gün bir tapu satan Tapu.com'u, kurucusu Emre Erşahin ile konuştuk [Video Röportaj]

Geçtiğimiz günlerde Webrazzi Kurucu ve CEO'su Arda Kutsal, Tapu.com Kurucu ve CEO'su Emre Erşahin ile Webrazzi ofisinde keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşiyi yazının sonunda bulabilirsiniz.

Tapu.com'u, 'değerleme raporlu tapuların, açık arttırmayla alıcılarını ve fiyat seviyesini bulduğu bir pazar yeri' olarak tanımlayan Emre Erşahin, emlak sektörü için yeni nesil bir pazar yeri olduklarını söylüyor. Emre Erşahin'in paylaştığına göre tapuların hem fiyatının hem de alıcısının online olarak belirlendiği platform, pazarlama faaliyetlerini ise her mecrada (online ve offline) sürdürüyormuş.

Aralık 2014'te üzerinde çalışılmaya başlanan Tapu.com, Temmuz 2015'te ise resmi açılışını gerçekleştirdi. Kuruluş aşamasında yaklaşık olarak 500 bin dolar yatırım alan girişim bugüne kadar Earlybird ve aralarında Hasan Aslanoba'nın da bulunduğu 4 melek yatırımcıdan toplamda 1.8 milyon dolar yatırım aldı.

Tapu.com bugüne kadar 44 ilde tapu satışı gerçekleştirmiş

Diğer yandan son dönemde ortalama olarak her gün bir tapu sattıklarının altını çizen Erşahin, portföylerine giren tapuların yüzde 30'unu, ilk 3 ay içinde satabildiklerini söyledi. Girişimin ayrıca ellerinde çok sayıda değerlemesi yapılmış tapu bulunduran bankalarla da çeşitli B2B anlaşmalar yaptığının altını çizelim.

Bugüne kadar 44  ilde tapu satışı gerçekleştirmeyi başaran girişim hakkında 2017 planları başta olmak üzere daha bir çok detay aşağıdaki video röportajımızda sizleri bekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.