YeniVasita.com sıfır araç satın almak isteyenlere rehber olmak istiyor

YeniVasita.com sıfır araç satın almak isteyenlere rehber olmak istiyor

Amazon'un sıfır otomobil satmaya başlaması sektöre yeni bir hareket getirdi ama 2011 yılından bu yana internetten sıfır otomobil satışına dair girişimleri tanıtıyoruz. Yenivasita.com ise bu alanın en yeni oyuncusu ve sıfır araç satın almak isteyenlere detaylı bir filtrelemeyle rol gösteriyor.

Çeşitli araştırma ve planlama çalışmaları sonrasında yaklaşık 1,5 aylık bir sürede hayata geçirildiğini öğrendiğim Yenivasita.com, şu anda ziyaretçilerine 29 otomobil markası, 270'e yakın farklı model ve 1600'e yakın sıfır seçeneği sunuyor. Ziyaretçiler araçları  ücret, tip, yakıt ve vites seçeneğine göre filtreleyebiliyor ve dilerse araçları karşılaştırabiliyor.

yeni-vasita-sifir-arac

Sıfır araç satın almak isteyenlerin aklına gelen ilk adres olmak isteyen Yenivasita.com, rakiplerinden daha 'faydalı' bir yapıda olduğunu iddia ediyor. Ziyaretçiler Yenivasita.com'da bir arabanın tam depo menzilini, deposunun kaç TL'ye dolduğunu, ilk sene MTV bedelini ve güvenlik derecelendirme puanı gibi çeşitli özelliklerini görebiliyor.

Yenivasita.com'un gelir modeli araç satışına değil, markalarla yapılabilecek iş birliklerine dayanıyor. Zira girişimciler ziyaretçilerin sitedeki hareketlerini ölçümleyen gelişmiş raporlama altyapısıyla markalara sunulabilecek analitik verileri pazarlayabileceğini düşünüyor.

yeni-vasita-com

Öğrendiğim kadarıyla YeniVasıta'nın 6 kişilik kurucu ekibi içinde (Alaa Alnuaimi, Altuğ Örsmen, Yiğit Goral, Burak Karakaya, Umid Alnuaimi, İlyas Özgören) otomotiv sektöründen gelen bir isim yok. Fakat girişimciler bunu bir sorun olarak görmedikleri gibi, bu sayede sektöre yenilikçi bir gözle bakabildiklerini de paylaşıyorlar. Bu konuda net bir yorum yapmak gerçekten zor, YeniVasita.com'un büyüme çizgisine bakarak ilerleyen zamanda yorum yapmak daha doğru olacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.