Startup Collections, girişimcilerin kullanabileceği online araçları listeliyor
Arama
Girişim

Startup Collections, girişimcilerin kullanabileceği online araçları listeliyor

startup-collections-logoTürkiye’de geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde Product Hunt‘ta günü birinci sırada kapatan Startup Collections, girişimciler başta olmak üzere arayüz tasarımcıları ve yazılım geliştiriciler için halihazırda varolan online araçları listeliyor.

Oldukça temiz ve basit bir arayüzle online araçları listeleyen platform Product Hunt’ta bine yakın ‘upvote almayı başarmış. Startup Collections platformunda ‘Resources‘ yani araçlar ve ‘Collections‘ yani bu araçlardan oluşan listeler sizi bekliyor.

Startup Collections’ın yaratıcısı Giray Girişken‘den (evet, Giray’ın soyadı Product Hunt’ta birinciliğe yakışıyor) aldığımız bilgilere göre Pazartesi’nden bu yana 50 bin sayfa gösterimi yapan platform, toplamda 10 bin tekil kullanıcıya ulaşmış. Kullanıcıların sitede zaman geçirme ortalaması ise 4 dakikaya yakın.

Startup Collections’a dilerseniz e-posta ile abone olarak yeni eklenen araçlardan haberdar olabilirsiniz. Bu arada ücretsiz olarak listelenen bu araçların yalnızca ekibin onayından geçmesi gerekiyor. Onay aşamasında ise listelenecek aracın global olması ve platform ziyaretçilerinin ilgisini çekecek yeteneklere sahip olmasına bakılıyor.

Startup Collections’ta listelenmek ücretsiz, gelir modeli ise daha çok görüntülenmek isteyen araçlarla kurulan gelir ortaklığı

Girişimin gelir modeli ise listelenen bazı araçlarla kurulan gelir ortaklığı anlaşmalarına dayanıyor. Aldığımız bilgiye göre şimdiden Wix, Hootsuite, Bigcommerce ve Shopify gibi isimler söz konusu gelir ortaklığı modeline dahil olmuş.

Benzerine kolaylıkla rastlayabileceğiniz bu platformu sizlere tanıtma sebebimiz ise hem Product Hunt’ta günü birinci kapatması ve hem de faydalı bir içerik sunması. Siz de Startup Collections‘ta yer alabilecek ürünlere sahipseniz platforma başvuruda bulunabilir, ya da yeni ürünler keşfedebilirsiniz.

startup-collections-ekran-goruntusu

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
 1. Kaan Konyalı dedi ki:

  Süpermiş. WordPress’in Chipmunktheme temeasıyla yapılmış bu güzel Türk girişimi için Giray’ı tebrik ediyorum.
  Tanıtımı yaparken Producthunt’taki yorumlardan da alıntı yapılması güzel olabilir Webrazzi’de aksi halde bu gibi temaların varlığından haberdar olamayacağız. Aynı temayı kullanan güzel bir girişim örneği de şu; internetcurated.com

 2. Ahmet dedi ki:

  wordpress bölümünde bazı tema üreticileri var ancak dünyanın en büyük wordpress tema pazaryeri olan themeforestı göremedim. O da eklenebilir. Faydalı tebrik ediyorum başarılar..

 3. İrfan dedi ki:

  startupresources.io diye bir adres 3-4 ay önce product huntta zirveye çıkmıştı. bu site de onun ucuz bir kopyası olmuş sadece. Türkler olarak ne zaman özgün fikirler geliştirebileceğiz?

 4. Hakan Kaya dedi ki:

  Startup Stash sitesi özellikle girişimcilik odaklı olarak iş fikrinden iş kurmaya ve büyümeye doğru olan süreçte ihtiyaç duyulabilecek kaynakları listeleyen güzel ve kullanışlı bir web sitesi, alternatif olarark öneririm.

Bir Yorum Yazın