BlindID: Anonim olarak sesli görüşmeler yapabileceğiniz mobil uygulama

BlindID: Anonim olarak sesli görüşmeler yapabileceğiniz mobil uygulama

BlindID bir yerli uygulama olarak piyasaya çıktı ve görünüşe bakılırsa, global hedefleri de olan ilgi çekebilecek bir girişim olacak. BlindID, kullanıcılarına her seferinde rastgele başka bir kullanıcıya bağlanarak 45 saniyelik sesli görüşme imkanı sağlayan bir sohbet uygulaması. Kısacası yeni bir sohbet deneyimi sunan yerli uygulama ile kullanıcılar 45 saniye içinde ilgi çekici bir konu konuşmaya çalışıyor.

45 saniyelik sesli görüşme sonrası, telefonun öbür ucundaki sesin ilginizi çekip çekmediğini "Like" veya "Dislike" butonlarına basarak oyluyorsunuz. Kısacası daha önce daha çok fotoğraflarla yapılan bu eşleşmeler, bu sefer karşınızdaki kişinin sadece ses tonunu duyarak yapıyorsunuz. Sesli görüşen kullanıcılar birbirini olumlu oylarsa, sistem onları başka ileriki konuşmalarda tekrar eşleştirerek sesli görüşmelerin devamını sağlıyor.

Adil Zehir tarafından kurulan girişim henüz sadece iOS platformu için indirilebilir durumda. Ancak uygulamanın Android sürümünün de çok kısa bir süre içerisinde çıkacağını öğrendik. Girişimin kurucusu Adil Zehir, uygulamanın psikolojik olarak kullanılacağını düşündüğünü de belirterek, insanların hiç tanımadıkları bir başka insana kendi dertlerini anlatma ihtiyacı duyacaklarını düşündüklerini aktarıyor. Bu noktada BlindID uygulaması da önemli bir rol oynayabilir.

Uygulama sürekli denetleniyor olacak. Kısacası kabalık, taciz, küfür ve reklam gibi konuşmalara karşın oylama ve raporlama sistemi var. Şu ana dek kullanıcıların en çok trafikteyken kullandığı açıklanan sistemin yakın gelecekte bir gelir modeli olması da bekleniyor. BlindID'nin kurgulanan premium versiyonunda, konuşma süresinin 10 saniye daha uzayabilmesi gibi ek özellikler açılacak.

Hiçbir şekilde fotoğrafların yer almayacağı BlindID asla çöpçatanlık uygulaması olmaya çalışmadığının da altını çiziyor. Kullanıcı davranışları bu düşünceleri değiştirebilir mi bilmiyoruz ancak kullanıcıların sesli görüşme esnasında birbirlerine güvenip uygulamadan kişisel telefon hatlarını paylaşmaya gidebilecekleri de aşikar gözüküyor.

Hemen aşağıdan BlindID için hazırlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.