Her şey harika giderken Mark Zuckerberg'in serveti bir günde 3 milyar dolar eridi
Sosyal Ağlar

Her şey harika giderken Mark Zuckerberg'in serveti bir günde 3 milyar dolar eridi

Facebook, 2 Kasım'da rekor mali üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Gelirleri yıllık bazda yüzde 56 oranında artan Facebook'un aylık aktif kullanıcı sayısı ise yıllık yüzde 16 büyüyerek, 1,79 milyara ulaştı. Buna karşın, Facebook'un hisseleri sonuçlar açıklandıktan sonra işlem görmeye başladığı ilk birkaç saat içinde yüzde 7 düştü. Mark Zuckerberg ise, yeni bir ünvan elde ederek, 3 Kasım günü dünyanın en çok kaybeden zengini oldu.

mark-zuckerberg-servet

Bloomberg'in analizine göre, Mark Zuckerberg, Facebook hisselerindeki düşüşe bağlı olarak yalnızca Perşembe günü toplam 3 milyar dolar kaybetti. Bloomberg'in dünyanın en zenginlerini sıraladığı milyarderler endeksinde 52 milyar dolarlık servetiyle beşinci sırada yer alan Zuckerberg'in, her şey harika giderken yaşadığı kayıpsa tamamen Facebook'un gelecek beklentisiyle ilgili. Zira şirket, sonuçları açıkladığı gün, bu çeyrekte elde ettiği yüksek skorları 2017'de sağlaması beklentisinin gerçekçi olmayacağını paylaştı.

Facebook CFO'su David Wehner, birinci ağızdan, önümüzdeki yıl reklam gelirlerindeki artışın yavaşlayacağını söylerken, 2017'yi agresif bir yatırım yılı olarak niteledi. Yani önümüzdeki yıl Facebook'un hızlı davranıp, etrafı toz dumana çevirdiği değil (Move fast, break things) görece "içe dönük" geçireceği bir yıl olacak.

Yorumlar (5)
  1. 2017 yılı yatırım tarafında "sakin" geçeceğe benziyor.

  2. erise ne olur para onun degil ki

  3. Antalya Rafting Antalya Rafting

    Mark Zuckerberg'in buna çok da üzeleceğini yada onu çok da etkileyeceğini düşünmüyorum :)

  4. Istanbul Davulcu Istanbul Davulcu

    Beklentilerin aksine ben içe dönük facebook olacağını düşünmüyorum. Yapılan yatırımlara bakarsanız bunu görebilirsiniz.

  5. Beklentilerin aksine ben içe dönük facebook olacağını düşünmüyorum.