Ücretsiz ofis imkanı sunan Üsküdar Fikir Sanat Merkezi girişimcileri bekliyor

Ücretsiz ofis imkanı sunan Üsküdar Fikir Sanat Merkezi girişimcileri bekliyor

uskudar-burhan-felek-kosku

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de girişimcilere ücretsiz ofis imkanı sunan bir şirket/organizasyon olup olmadığını sormuştuk. Gelen farklı geri bildirimler oldu ancak Üsküdar Belediyesi’nin bu konuda örnek bir adım attığını öğrendik.

Üsküdar Belediyesi Kurumsal İletişim Yöneticisi Murat Şengöz’den aldığımız bilgiye göre Üsküdar Fikir Sanat Merkezi’nde yer alan Burhan Felek Köşkü girişimcilere ücretsiz imkan fırsatı sunuyor. Üsküdar’ın tarihi eserlerinden biri olan Burhan Felek Köşkü, geniş imkânlarıyla girişimcilerin kullanımına açılıyor.

Toplam kullanım alanı dört bin metrekarenin üzerinde

Aldığımız bilgilere göre Burhan Felek Köşkü'nde girişimciler için 6 ortak çalışma alanı, 2 toplantı salonu, 1 etkinlik salonu, 1 görüşme odası, 1 atölye, 3 dinlenme alanı yer alıyor. Köşkün bahçesi de dahil edildiğinde  toplam 4 bin 214 metrekare kampüs alanı girişimcilerin ücretsiz istifadesine sunuluyor.

Başvuru kriterlerinin yüzde 60'ını sağlamak yeterli

Mekanın tüm masraflarını karşılayan Üsküdar Belediyesi, girişimcilerden herhangi bir şekilde hisse vb. bir karşılık beklemiyor. Sadece başvuran girişimcilerin bir iş planı formunu doldurmasını ve 14 değerlendirme kriterlerinin yüzde 60'nı sağlamasını istiyor.

Elbette belli  bir kontenjan dahilinde girişimcilere kapılarını açan  Burhan Felek Köşkü’nde yer alan girişimlerden biri de daha önce Webrazzi’de tanıttığımız Mentority. Mentority’nin kurucu ortağı Serkan Kağan Çelik  bu fırsattan memnun olduklarını paylaşıyor. Şu anda Burhan Felek Köşkü'ne geçmeyi bekleyen girişimciler olduğunu biliyorum ve Üsküdar Belediyesi daha fazla girişimciyi ağırlamak istediklerini de bizimle paylaşıyor. Köşkü gitmeden görmek isteyenleri de 360 derece video tanıtımını izlemeye davet ediyor.

Eğer girişiminizi geliştirirken böyle bir fırsattan yararlanmak isterseniz usgem.org'dan iletişime geçebilir, sorularınızı Twitter'da UskFikirSanat hesabıyla paylaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.