Girişimcilerle mentorları buluşturacak yerli soru cevap platformu Mentornity'ye yatırım geldi
Yatırım

Girişimcilerle mentorları buluşturacak yerli soru cevap platformu Mentornity'ye yatırım geldi

Internette nitelikli bilgiye Mentornity-ekim-nazim-kayaulaşmak her zaman o kadar kolay olmayabiliyor. Kendini tekrar eden kopya sayfalar, uydurma içerik, güncelliğini yitirmiş bilgiler ve kategorilendirilmemiş içerikler bugün internetin çözülmesi gereken en önemli sorunlarından bir tanesi.

Girişimcilerin ihtiyaç duydukları, aradıkları sağlıklı bilgilere ve know-how'a kolayca ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla yola çıkan yeni yerli girişimlerden Mentornity'ye Botego'nun kurucusu Ekim Nazım Kaya tarafından yatırım yapıldı. Serkan Kağan Çelik tarafından kurulan Mentornity içerisinde yer alan mentorlar girişimcilerden gelecek soruları cevaplayacaklar ve online eğitimler düzenleyecekler. Mentornity, kullanıcıların aradıkları bilgiyi bazen herkese açık platformlarda sormak istememeleri ya da bilgi kirliliği ve vakit darlığı nedeniyle aradıkları bilgiye ulaşamamaları gibi sorunlara da en azından girişimciler için çözüm sunmuş olacak.

Mentornity

Mentornity'nin işleyişi kısaca şöyle: Sisteme dahil olan mentorlar kendi uzmanlık alanlarıyla ilgili online eğitimler açıyorlar. Girişimciler belirlenen ücret karşılığında eğitime katılıyor. Örneğin SEO ile ilgili bir mentorluk programını alan kullanıcı mentorün belirlediği süre ve saatlerde SEO ile ilgili sorular sorabiliyor. Mentor isterse katılımcının sitesini inceleyip program boyunca SEO önerilerinde bulunmak gibi hizmetler de verebiliyor. Tüm bunlara ek olarak mentorlar uzman olduğu konularda belli başarı hedeflerine bağlı programlar da oluşturabiliyor.

İlk olarak girişimcilik ekosistemi odaklı mentorlari platformuna dahil eden Mentornity yakında moda, ilişkiler, yaşam koçluğu, astroloji, eğitim gibi pek çok alana genişlemeyi planlıyor.

Yorumlar (16)
 1. Xpert07 Xpert07

  Tebrikler

 2. Mesut Yüce Mesut Yüce

  Her 20-30bin dolarlık yatırımı haber yapacaksanız işiniz var

  1. İsmail Kaplan İsmail Kaplan

   20-30bin dolar girişimci için çok önemli olabilir. Haber yapılmasında ne gibi bir sakınca gördünüz anlayamadım.

   Sonuçta fikir değer görmüş ve bir yatırım yapılmış bunun miktarı yatırımcı ve girişimciyi mutlu ediyorsa daha güzel ne olabilir?

   1. M. Ö. Aydın M. Ö. Aydın

    Olay burada o değil aslında.

    Bunun gibi onlarca proje haber konusu olmazken neden bu girişim haber oluyor? Webrazzi'de 20k yatırım alan diğer startuplarla alakalı haberleri okuyor muyuz? Hayır.

    Dolayısıyla, burada bir tepki doğması normal.

   2. İsmail Kaplan İsmail Kaplan

    Sayın M. Ö. Aydın

    Aslında tepkinin aynen sizin yazdığınız şekilde verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

    Düşük miktarlı yatırımların haberlerinin yapılmaması webrazzi'nin hatası bence. Miktarlar, küçük gibi görünse de girişimcileri şevklendiren haberler bunlar.

    Über'in ya da diğer kodamanların aldığı milyonlar milyarlar ile ilgili haberler yerine haftada 2-3 tane bu tarz haber okumak beni daha çok mutlu eder. Kişisel fikrim tabi ki.

  2. Zozan Ozturk Zozan Ozturk

   Biri yatırım almış, biri yatırım yapmış, haber olmayı da başarmışlar. Sen ne yaptın birader? Senin faydan ne?

 3. Üye ol dedim direk fiyat listesi, en azından bi siteye girseydik. Niyetinizi bu kadar belli etmeseydiniz. Bir kaç örnek soru ve cevabın bir kısmını gösterseydiniz. Tasarım ve kullanılabilirlik konusuna girmiyorum bile, resmen facia.

 4. M. Ö. Aydın M. Ö. Aydın

  Ekim daha geçen ben girişimciyim, yatırımcı olacağımı da zannetmiyorum demiyor muydu?

  Herkes işin havasında. Tutar kardeşim, projeniz tutar. Astroloji, yaşam koçluğu zaten inanılmaz ihtiyaçtı :)

  Botego'yu işin içine dahil etme planlarıyla yatırım yapan Ekim, biraz kendi algısını aşağı düşürmüş.

  Hayırlı olsun.

 5. Mehmet Ali Akyol Mehmet Ali Akyol

  Serkan'ın burada yaptığı gerçekten başarılı bir lean startup/yalın girişim örneğidir. Fikirden yatırıma ne kadar hızlı ne kadar az maliyetle geldiğine birebir şahit oldum. Tebrikler, umarım çok başarılı olur.

 6. Arkadaş ne kadar para odaklı bir toplum haline geldik böyle hayret ediyorum, aklınız fikriniz para, yuh. Adamlar bir nevi uygun fiyatli danışmanlık veriyor bunun kıymetini bilmek lazım, eleştirmek kolay, hadi yiyosa verin danışmanlık hizmeti görelim, bilginiz ne kadar, amaç önünüze geleni eleştirmek, eleştirmek için webrazziyi veya girişimcileri eleştirmeyin. Girişiminiz kaliteliyse yazın yorumlar kısmına da görelim, sığ fikirliler bunu yazın bir yere.

 7. Burcu Türkmen Burcu Türkmen

  Oturup böyle post altına abuk saçma yorumlar yapacağınıza, azıcık kafanızı kullanın sizde haber olun. Ayrıca o kadar başlık içinden benim en son ilgimi çeken "Astroloji, yaşam koçluğu" olmuştu ama insanların ilgi ve ihtiyaçlarıyla alakalı demek.

  Tebrikler Serkan, başarılar !:)

 8. Mehmet Can Mehmet Can

  Tebrikler. Çok faydalı bir amaç için çok faydalı bir araç. Proje sahibine ve destekçilerine muhabbetlerinin bereketinin artmasını, üzerine çalıştıkları işten en yüksek kazançları elde etmesini dilerim. Hayırlı olsun ortaklığınız.

 9. Kerem Çobanoğlu Kerem Çobanoğlu

  Ekim Bey gerçekten ülkede en sevdiğim iş insanlarından, bir aralar Botego'yu öve öve bitiremiyordum ilgilenebilecek insanlarla muhabbetlerde.

  Dokunduğu her işe çok katkı sağlayacak, başarısız olsalar dahi süreçten çok keyif alınmasını ve işte her yaşananın öğretici olmasını sağlayacaktır.

  Projeyi veya Serkan Bey'i inceleyemedim şu an iş yoğunluğundan, yukarıdaki yorumları da okumadım ama her konuda fikri olan kitle birazdan burada yorumlarda "tutmaz" muhabbetleri yapar diye düşünerek, bu yorumu yazmak istedim.

  1. Bunu yeni gördüm, övgüler için çok teşekkürler :)

 10. Başarı insanları çekemeyen ne kadar çok insan var... Tebrikler Serkan...

 11. olumlu yorumlar galiba arkadaşları ve akrabaları :) kendine oy veren şener şen aklıma geldi. inşallah başarılı olursunuz .