Girişimcilerle mentorları buluşturacak yerli soru cevap platformu Mentornity'ye yatırım geldi

Girişimcilerle mentorları buluşturacak yerli soru cevap platformu Mentornity'ye yatırım geldi

Internette nitelikli bilgiye Mentornity-ekim-nazim-kayaulaşmak her zaman o kadar kolay olmayabiliyor. Kendini tekrar eden kopya sayfalar, uydurma içerik, güncelliğini yitirmiş bilgiler ve kategorilendirilmemiş içerikler bugün internetin çözülmesi gereken en önemli sorunlarından bir tanesi.

Girişimcilerin ihtiyaç duydukları, aradıkları sağlıklı bilgilere ve know-how'a kolayca ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla yola çıkan yeni yerli girişimlerden Mentornity'ye Botego'nun kurucusu Ekim Nazım Kaya tarafından yatırım yapıldı. Serkan Kağan Çelik tarafından kurulan Mentornity içerisinde yer alan mentorlar girişimcilerden gelecek soruları cevaplayacaklar ve online eğitimler düzenleyecekler. Mentornity, kullanıcıların aradıkları bilgiyi bazen herkese açık platformlarda sormak istememeleri ya da bilgi kirliliği ve vakit darlığı nedeniyle aradıkları bilgiye ulaşamamaları gibi sorunlara da en azından girişimciler için çözüm sunmuş olacak.

Mentornity

Mentornity'nin işleyişi kısaca şöyle: Sisteme dahil olan mentorlar kendi uzmanlık alanlarıyla ilgili online eğitimler açıyorlar. Girişimciler belirlenen ücret karşılığında eğitime katılıyor. Örneğin SEO ile ilgili bir mentorluk programını alan kullanıcı mentorün belirlediği süre ve saatlerde SEO ile ilgili sorular sorabiliyor. Mentor isterse katılımcının sitesini inceleyip program boyunca SEO önerilerinde bulunmak gibi hizmetler de verebiliyor. Tüm bunlara ek olarak mentorlar uzman olduğu konularda belli başarı hedeflerine bağlı programlar da oluşturabiliyor.

İlk olarak girişimcilik ekosistemi odaklı mentorlari platformuna dahil eden Mentornity yakında moda, ilişkiler, yaşam koçluğu, astroloji, eğitim gibi pek çok alana genişlemeyi planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.