Samsung Note markasından vazgeçmeyeceğini, Note 8 ile resmen doğruladı

Samsung Note markasından vazgeçmeyeceğini, Note 8 ile resmen doğruladı

Görünen o ki Samsung, Note markasını küllerinden yeniden doğurmaya niyetli... Galaxy Note 7 kullanıcılarının mağduriyetlerini gidermesi umulan yeni bir teklifi bugün duyuran Samsung, Galaxy Note 8'in önümüzdeki yıl piyasaya sunulacağını resmen doğrulamış oldu.

Samsung'un bugün yaptığı yazılı açıklamaya göre, Galaxy Note 7 sahibi olan kullanıcılar Samsung'un gelecek yıl piyasaya sunacağı Galaxy Note 8'e sahip olabilecekleri yükseltme programına katılabilecekler. Bunun için kullanıcıların Galaxy Note 7 cihazlarını Samsung'un Galaxy S7 ya da S7 edge ile değiştirmiş olmaları ve yükseltme programına başvurmaları gerekiyor. Samsung'un açıklamasına göre programa katılan kullanıcılar, Galaxy Note 8 piyasaya sunulduğunda Galaxy S7'nin yarı fiyatını ödeyerek yeni cihaza sahip olabilecek. Galaxy S7, hali hazırda Samsung markasından vazgeçmek istemeyen Note 7 kullanıcıları için alternatiflerden biri olarak öne çıkıyor.

Kampanya, şimdilik yalnızca Güney Kore'deki müşterileri kapsıyor ve diğer pazarlara açılıp açılmayacağı pazarın durumuna bağlanıyor. Samsung'dan tazminat için toplu dava açan Güney Koreli müşterilerin sayısı yüzlerle ifade ediliyor ancak Samsung'un işe kendi evinde başlaması, büyük olasılıkla Note markası algısının hala onarılabilir durumda olduğu pazarlara odaklanacağını işaret ediyor. Samsung, yeni teklifiyle sadık müşterilerini kaybetmek istemediğini bir kez daha ortaya koyuyor.

Samsung, dünyanın her yerinde tedavülden kalkan Galaxy Note 7'nin üretimini durdurmuştu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.