eBay Facebook Messenger için alışveriş botu ShopBot'u tanıttı

eBay Facebook Messenger için alışveriş botu ShopBot'u tanıttı

Facebook Messenger botlarıyla alışveriş yapmak kısa bir süre sonra mümkün olacak. Bundan önce ilk chat bot'u ShopBot'u tanıtan eBay, müşterilerine akıllı bir alışveriş asistanı sunma iddiasında.

Henüz betada olan ve geliştirilmeye devam eden ShopBot, metin ve görsel tabanlı arama yapabiliyor. eBay'de aradığınız bir ürünü Messenger üzerinden ShopBot'a yazdığınızda, bot aramanızı daraltacak şekilde kriterler önerebiliyor. Örneğin, "Fiyatı 80 doların altında siyah bir Herschel sırt çantası arıyorum" dediğinizde ShopBot, buna uygun sonuçları, her bir ürün için özel kartlar şeklinde önünüze getiriyor. Bunun yerine aradığınız ürünün ya da benzerinin fotoğrafını da doğrudan ShopBot ile paylaşabiliyorsunuz. ShopBot buna uygun arama yaparak benzer sonuçları sizinle paylaşıyor.

Yapay zeka destekli alışveriş botunun, gerek kullanıcı komutlarını anlamak gerek daha iyi sonuçlar getirmek konusunda zaman içinde iyileşmesi bekleniyor. Son dönemde yapay zeka yatırımlarını artıran eBay, 2016'nın başından itibaren, bu alanda çalışan üç farklı girişimi satın aldı. Bunlardan sonuncusu, şirketin Ekim başında satın aldığı, İsrail merkezli görsel tanıma girişimi Corrigon'du.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.