Yeni özellikleriyle büyüyen Modacruz 1 milyon kullanıcıya ulaştı

Yeni özellikleriyle büyüyen Modacruz 1 milyon kullanıcıya ulaştı

Moda odaklı ikinci el pazar yeri Modacruz.com, istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Geçen yıl 2,5 milyon dolar yatırım alan Modacruz'un üye sayısı 1 milyona ulaştı.

Bilmeyenler için kısaca bashsetmek gerekirse Modacruz, kadınların kullanmadığı kıyafet ve aksesuarları satışa çıkardığı moda odaklı bir pazar yeri. Artık ünlülerin de gardıroplarını oluşturmaya başladığı girişim, bu sayede daha geniş kitlelere ulaşabiliyor.

1 milyon üye, ciroda yüzde 200 büyüme

modacruzHatırlarsanız Modacruz'un, 2016'nın ilk çeyreğinde 2015’in aynı dönemine göre cirosal anlamda yüzde 500 büyüdüğünü paylaşmıştık. Aldığımız bilgiye göre Ekim ayı itibarıyla Modacruz’un yıllık cirosu Ekim ayı itibariyle yüzde 200 artış göstermiş ve Modacruz kullanıcı sayısı yani 'Modacruzer' sayısı da 1 milyona ulaşmış.

Aldığım bilgilere göre bir Modacruz kadını ayda 4,5 saatini uygulama üzerinde geçiriyor. Kullanıcıların bir alışverişteki ortalama sepet tutarı 150 TL ve ortalama bir Modacruzer yılda 12 kez alışveriş yapıyor.

Marka kıyafetleri yüzde 90’a varan indirimlerle satın alabilme olanağı sunan Modacruz, yılın ilk çeyreğinde kullanıcılarının 50 milyon TL tasarruf ettiğini paylaşmıştı ve güncel rakamlara göre bu rakam yılın ilk 3 çeyreğinde toplamda 90 Milyon TL'ye ulaşmış.

Yeni açılan Modacruz Forum, 5 günde 15 bin kadını ağırladı

Forum yeniliğiyle kullanıcılar arasındaki etkileşimi artıran Modacruz, bu bölümü açtıktan sonraki ilk 5 günde 15 bin kadın ziyaretçiyi ağırlamış. Bu bölümde kullanıcılar daha aktif bir şekilde moda ve stil önerileri paylaşıyor ve bu da hiç şüphe yok ki Modacruz'a gösterilen ilgiyi diri turuyor. Bu ilgiden memnun olan Modacruz ekibi de önümüzdeki günlerde forum bölününü platformla daha entegre bir sisteme geçirmeyi planlıyor.

modacruz-forum

Girişimin bir diğer yeniliği ise geçtiğimiz haftalarda yayına alınan ‘Butikler’ bölümü. Adından da anlaşılacağı üzere Modacruz artık tasarımcılara ve butiklere de kucak açıyor. İnternet ve sosyal medyanın tanınan tasarımcıları da bu bölümde kendi sayfalarını açabiliyor.

7/24 Destek ve Canlı Chat özelliğini devreye alan Modacruz, geçtiğimiz dönemde sepet özelliğini de entegre etmiş ve kullanıcıların farklı dolaplardan yaptıkları alışverişleri tek sepette toplayıp tek ödemeyle sipariş vermesinin önünü açmış.

Bebecruz da büyüyor

Modacruz, yaklaşık bir yıl önce ikinci el bebek ürünleri dikeyi bebecruz.com'u açmış ve çocuk sahibi Modacruzer'ların ihtiyaçlarına yanıt vermeye başlamıştı. Paylaşılan rakamlara göre Bebecruz da geçtiğimiz 8 ay içinde 30 bin anneye ve aylık 5 bin siparişe ulaşarak büyüme yolunda belli bir ivme kazandığını göstermiş.

2014 yılında açılan ve bugün ayda 5 milyon kez ziyaret edilen Modacruz'u son yılların başarılı girişimleri arasında göstermek sanırım yanlış olmaz. Diğer yandan Türkiye'de pazar yeri girişimlerinin başarısına yeni bir örnek olduğunu da söyleyebiliriz.

Son olarak hatırlatmak gerekirse Modacruz, Aslanoba Capital'in yanısıra Nevzat Aydın, Serkan Borançılı ve Burak Divanlıoğlu da yatırımcıları arasına eklemişti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.