Yerli girişim AttackFlow, yazılım geliştiricilerine gerçek zamanlı güvenlik testi sunuyor

Yerli girişim AttackFlow, yazılım geliştiricilerine gerçek zamanlı güvenlik testi sunuyor

Yerli girişim AttackFlow.com, yazılım geliştirme ortamına geçirdiği gerçek zamanlı güvenlik test filtresiyle bu dikeyin vazgeçilmezi olmak istiyor.

Sıradan bir yazılım geliştirme sürecinde yazılımcının dikkatinden kaçan güvenlik açıkları ileri safhalarda kullanılan güvenlik testleriyle çözülür. AttackFlow ise yazılım geliştirme ortamına entegre olarak bu güvenlik testlerini başlangıç noktasına çekiyor. Böylece olası sorunları işin başında çözmüş oluyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında kurulan AttackFlow, 8 ay gibi bir sürede geliştirilmiş. Kuruculardan Caner Özden, ikisi kurucu olmak üzere 3 kişilik bir ekiple yola devam ettiklerini ve şimdiden ABD'den 5 müşteri kazandıklarını paylaşıyor. Özden, "yazılım güvenliği konusunda dünyanın en iyi firması olmak" kadar büyük bir hedefle yola çıktıklarını da ekliyor.

Caner Özden'e göre AttackFlow statik kod analizi konusundaki öncü bir girişim. Dolayısıyla patent başvurusu yapacaklarını söylüyor. AttackFlow'un özgün altyapısını koruma altına almayı isteyen girişimciler, DevOps kültürünün bir parçası olarak büyümek istediklerini de ifade ediyor. Bir Visual Studio eklentisi olarak kolayca entegre edilebilen AttackFlow, özellikle bilinen güvenlik açıklarında hızlı bir şekilde hataların düzeltilmesine aracı oluyor.

attackflow-software-security

Günümüzde yazılım güvenliğinin ulusal savunma stratejilerine eklendiği malum. AttackFlow'un bu alanda atılım yapması da hem sektörün gelecek potansiyeli hem de yerli bir üretim olması açısından büyük değer taşıyor. Başarılı olup olmayacağını ise elbette yazılım geliştiricilerin onayından geçtikten sonra söylemek mümkün olacak.

AttackFlow'u incelemek için AttackFlow.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.