Periscope, profesyonel ve 360 derece çekimlerle haber merkezlerine girmeyi hedefliyor

Periscope, yalnızca amatör kullanıcıları hedeflerken bile, tek başına yenilikçi yayınların hayata geçirilmesini sağladı. Twitter'ın son dönemde, en güçlü olduğu alan olan canlı yayınları öne çıkarması Periscope'un Twitter ve basın kuruluşları için önemini daha fazla artırdı. 
Periscope, profesyonel ve 360 derece çekimlerle haber merkezlerine girmeyi hedefliyor

Periscope, yalnızca amatör kullanıcıları hedeflerken bile, tek başına yenilikçi yayınların hayata geçirilmesini sağladı. Twitter'ın son dönemde, en güçlü olduğu alan olan canlı yayınları öne çıkarması Periscope'un Twitter ve basın kuruluşları için önemini daha fazla artırdı. Periscope yeni eklenen Producer özelliğiyle resmen haber odalarına girdi.

Periscope Producer'ı 13 Ekim'de tanıtan şirket, aslında Periscope'u Periscope yapan mobilden canlı yayın özelliğinin dışına çıktı. Periscope, Producer ile yayıncıların mobil dışında,  profesyonel kameralar, canlı yayın araçları ve drone'lar; oyunlar, Sanal Gerçeklik başlıkları gibi masaüstü canlı yayın yazılım araçları ile Periscope üzerinden canlı yayın yapmasını sağlıyor. Özelliğin 360 derece çekimlere uyarlanması da kuvvetle muhtemel.

persicope-producer2

Periscope Producer, bireysel kullanıcılardan ziyade, Twitter'ın marka iş ortakları,  yayıncılar ve basın kuruluşlarını hedefliyor. Periscope'un bu organizasyonlar tarafından kullanımı düşünüldüğünde, yaygın bir ihtiyaca cevap veriyor. Özellik aynı zamanda, halihazırda NFL gibi büyük yayıncılarla gelir paylaşım odaklı anlaşmalar yapan Twitter'ın bu tarafta işini kolaylaştırabilir. Twitter açıklamasında ABC's Dancing with the Stars, Estadao, Fusion, Louis Vuitton, The News & Documentary Emmy Awards, The Ringer ve Walt Disney Studios da içeren pek çok iş ortağının Producer ile şimdiden artan etkileşimi gördüğü ve izleyicilerini Periscope ve Twitter’daki canlı üretilmiş içerik ile genişlettiği belirtiliyor. Periscope Producer, ilk etapta başvuruyla yayıncıları kabul ediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.