Yeni özelliklerle büyüyen Bionluk, 2016 içinde 100 bininci siparişi görmek istiyor
Genel

Yeni özelliklerle büyüyen Bionluk, 2016 içinde 100 bininci siparişi görmek istiyor

Serbest çalışanlara çok uygun ücretlerle iş yaptırmanızı sağlayan Bionluk.com, devreye aldığı yeni özellik ve uygulamalarıyla büyümesini sürdürüyor.

2014 yılında kurulan girişim, bildiğiniz gibi yurtdışında çok popüler olan Fiverr‘ın bir benzeri ve geçtiğimiz yaz aldığı yarım milyon TL yatırımla doğru yolda olduğunu göstermişti. Bionluk'un kurucu ortağı Utku Subakan'dan aldığımız bilgilere göre Bionluk artık hizmet veren kullanıcılarıyla fiziksel ortamda da bir araya geliyor.

Kısa kısa bahsedecek olursam Bionluk.com'un yeni özelliklerinden biri 'Benim İşim Acil'. Adından da anlaşılacağı gibi işi acil olan işverenlere hitap ediyor. Bu yeniliği 'Serbest çalışanlar için Uber' (Uber for freelancing) olarak adlandırdıklarını söyleyen Utku Subakan, canlı mesajlaşmaya hızlıca teklif alınıp yine anı sohbet içinde ödeme yapılabildiğini söylüyor. Bu panel üzerinden kullanıcılar birbirlerine günde 30 bine yakın mesaj gönderiyor.

bionlukBir başka yeni özellikse alıcılar için 'İstek Oluştur' bölümü. İş isteğini tam olarak tanımlayamayan iş verenler, bu bölümden kabaca ihtiyaçlarını paylaşıp o konuda uzman ve yetkin kişilerden teklif alabiliyor.

Mobilde mesajlaşma uygulamaları yayında

Bionluk, mobil uygulama tarafındaki eksikliğini de bir nebze de olsa kapatmış. iOS ve Android için geliştirilen Bionluk uygulamalarında iş araması yapamıyorsunuz ama kullanıcılarla mesajlaşabiliyorsunuz.

Rakamlarla Bionluk

Utku Subakan, 2015'te 20 bin sipariş, sadece bu yıl içinde 50 bin sipariş, kuruluştan bu yana da toplam 80 bin sipariş aldıklarını paylaşıyor. Bu yeniliklerle 2016 sonunda 100 bin siparişi barajını aşmak istediklerini de ekliyor.

Şu anda 80 bin kayıtlı üyeye sahip olan girişime kayıt olan her 3 üyeden biri, 12 ay içinde en az bir adet sipariş veriyor. Siparişlerin yüzde 80'i geri dönen kullanıcılardan, yüzde 20'siyse yeni kullanıcılardan geliyor. Bionluk'ta iş ücreti 10 TL ile simgeleşmiş olsa da yeni fiyat politikasıyla 10 TL ile iş taksim etme zorunluluğunu kaldırılmış.

Diğer yandan Eylül ayında #iamFREElancer adıyla 150 kişilik bir buluşma organize eden Bionluk, önümüzdeki dönemde bu etkinlikleri sayısını artırmayı hedefliyor. Aşağıda bu buluşmanın kısa bir kolajını isteyebilir iş yapmak veya vermek için bionluk.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (9)
 1. Taner Yıldırım Taner Yıldırım

  Bu nedir ya, geçen hafta ikinci el siteleri ne kadar çoğaldı diyordum şimdi de 10 tl siteleri, sanırsın tüm ilanlar 10 tl,

  Kısa bir araştırma yaptım ne kadar çok site var aynı tarzda,

  sadeceon.com

  onayap.com

  ehil.com

  market.uzmankirala.com

  beslikk.com (fiverr in ismini birebir kopyalamış :)

  briraz daha araştırsam uzar herhalde bu liste,

  Merak ediyorum hepsi iş yapıyormudur acaba, bende yazıcam bi tane hakikibionluk.com diye :)

  1. Aslı Aslı Aslı Aslı

   ehil.com bu gruba dahil değil.

  2. Çağsan Çağsan

   Olabilir, aynı tarzdan binlerce site çıkabilir. Bu devirde en iyi pazarlama yapan ve sunan kazanır.

 2. Mehmet B. Mehmet B.

  BIC Angels ın desteğini almasalardı bu kadar ilerleyemezlerdi,

  Ayrıca bence BIC ın en akıllıca yatırımı oldu bu proje, diğerlerinden bahsetmek bile istemiyorum,

  Son olarak sadeceon.com da yatırım aldı, o sitede neden benzer yenilikler göremiyoruz, reklamları bionluktan daha çok karşımıza çıkıyor fakat bionluk daha fazla kendini geliştiriyor.

 3. Mahmut Toprakçı Mahmut Toprakçı

  Sinan Afra sadeceon.com sitesinden iyice ümidini kesti herhalde,

  Bir ara çok iyi giden site şimdilerde yerini yeni sitelere bırakmak üzere,

  Kesinlikle destek yok adamlarda, hiç bir sorunun cevabını bulamıyorsun,

  Ben şahsen başka bir sitede işlerimi yürütüyorum, üstelik komisyon oranı da sadeceon gibi %30 değil %10

 4. Mehmet Ak Mehmet Ak

  aslinda facebook twitter gibi hizmetleri kapatmasalar daha cabuk buyurlerdi pazarin cogunlugunu bu hizmetler olusturuyor ama sanirim utku bey googleden korkmus :)

 5. Faruk Çetin Faruk Çetin

  bionlukta 50 TL lik iş yapıyorsun 10 TL si ni komisyon kesiyor, komisyon oranları çok yüksek.

 6. Veysel Veysel

  market.uzmankirala.com ve onayap.com sitelerini öneririm komisyon oranları %10

  Yalnız favorim uzmankirala.com, çünkü onayap.com da 1 aydır üyeyim ve sadece 2 satışım oldu, daha fazla olmasını beklerdim.

  1. Birgül Parlak Birgül Parlak

   Siz yine 2 tane yapmışsınız ben hiç yapamadım,

   Zaten domainin alım tarihine baktım 28.07.2016 görünüyor, daha 3 ay bile olmamış açılalı,

   Ayrıca onayap.com iyzico ile çalışıyor, yani 10 TL den aldıkları 1 TL den kendilerine sadece 0,40 kuruş kalıyor,

   uzmankirala standart sanal pos kullanıyorsa daha avantajlı olabilir orasını tam bilemiyorum ama onayap.com un bu şartlarda piyasada barınması zor gibi, umarım ben yanılmış olurum...