Yeni özelliklerle büyüyen Bionluk, 2016 içinde 100 bininci siparişi görmek istiyor

Yeni özelliklerle büyüyen Bionluk, 2016 içinde 100 bininci siparişi görmek istiyor

Serbest çalışanlara çok uygun ücretlerle iş yaptırmanızı sağlayan Bionluk.com, devreye aldığı yeni özellik ve uygulamalarıyla büyümesini sürdürüyor.

2014 yılında kurulan girişim, bildiğiniz gibi yurtdışında çok popüler olan Fiverr‘ın bir benzeri ve geçtiğimiz yaz aldığı yarım milyon TL yatırımla doğru yolda olduğunu göstermişti. Bionluk'un kurucu ortağı Utku Subakan'dan aldığımız bilgilere göre Bionluk artık hizmet veren kullanıcılarıyla fiziksel ortamda da bir araya geliyor.

Kısa kısa bahsedecek olursam Bionluk.com'un yeni özelliklerinden biri 'Benim İşim Acil'. Adından da anlaşılacağı gibi işi acil olan işverenlere hitap ediyor. Bu yeniliği 'Serbest çalışanlar için Uber' (Uber for freelancing) olarak adlandırdıklarını söyleyen Utku Subakan, canlı mesajlaşmaya hızlıca teklif alınıp yine anı sohbet içinde ödeme yapılabildiğini söylüyor. Bu panel üzerinden kullanıcılar birbirlerine günde 30 bine yakın mesaj gönderiyor.

bionlukBir başka yeni özellikse alıcılar için 'İstek Oluştur' bölümü. İş isteğini tam olarak tanımlayamayan iş verenler, bu bölümden kabaca ihtiyaçlarını paylaşıp o konuda uzman ve yetkin kişilerden teklif alabiliyor.

Mobilde mesajlaşma uygulamaları yayında

Bionluk, mobil uygulama tarafındaki eksikliğini de bir nebze de olsa kapatmış. iOS ve Android için geliştirilen Bionluk uygulamalarında iş araması yapamıyorsunuz ama kullanıcılarla mesajlaşabiliyorsunuz.

Rakamlarla Bionluk

Utku Subakan, 2015'te 20 bin sipariş, sadece bu yıl içinde 50 bin sipariş, kuruluştan bu yana da toplam 80 bin sipariş aldıklarını paylaşıyor. Bu yeniliklerle 2016 sonunda 100 bin siparişi barajını aşmak istediklerini de ekliyor.

Şu anda 80 bin kayıtlı üyeye sahip olan girişime kayıt olan her 3 üyeden biri, 12 ay içinde en az bir adet sipariş veriyor. Siparişlerin yüzde 80'i geri dönen kullanıcılardan, yüzde 20'siyse yeni kullanıcılardan geliyor. Bionluk'ta iş ücreti 10 TL ile simgeleşmiş olsa da yeni fiyat politikasıyla 10 TL ile iş taksim etme zorunluluğunu kaldırılmış.

Diğer yandan Eylül ayında #iamFREElancer adıyla 150 kişilik bir buluşma organize eden Bionluk, önümüzdeki dönemde bu etkinlikleri sayısını artırmayı hedefliyor. Aşağıda bu buluşmanın kısa bir kolajını isteyebilir iş yapmak veya vermek için bionluk.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.