Facebook, kurumsal sosyal ağ Workplace'i kullanıma sundu

Facebook, kurumsal sosyal ağ Workplace'i kullanıma sundu

Dünya üzerindeki her dört kişiden biri sosyal paylaşım sitesi Facebook’u kullanarak arkadaşları ve ailesiyle bağlantıya geçiyor. Mark Zuckerberg ve şirketi, artık çalışanların ofis içi iletişimine de el atarak şirketlere özel geliştirdiği, Slack ve Yammer rakibi, Workplace’i kullanıma sundu. Daha önceleri Facebook at Work kapalı beta sürümüyle 5 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan servis, yeni ismiyle birlikte artık isteyen her şirketin çalışanlarına sunabileceği bir platform haline geldi.

facebook workplace

Workplace kullanıcıları, kendi özel Facebook hesaplarına bağlanmak zorunda kalmadan kurumsal bir kimlik oluşturarak Haber Akışı, Gruplar, Chat ve Canlı Video gibi Facebook’tan aşina olduğumuz araçları kullanmaya devam edecek. Workplace’e özel gelen yenilikler arasında çalışanlara uygun analiz araçları, tek oturum açma (TOA) ve daha iyi IT integrasyonu ile Live, Tepkiler, otomatik çeviri, video ve gruplar için sesli arama gibi özellikler de bulunuyor. Workplace'ten ayrı olarak geliştirilen Work chat sohbet uygulaması ile çalışanlar iş ortamı dışında da rahatlıkla haberleşebilecek.

Çoklu Şirket Grupları özelliği ile farklı organizasyonlardaki Workplace kullanıcıları beraber çalışabilme imkanına sahip olacak. Workplace Partner Programı sayesinde Deloitte ve Microsoft gibi şirketlerle işbirliği yapan Facebook, kullanıcıların Workplace deneyimini geliştirme yönünde adım atıyor.

Üç aylık deneme süresi ile Workplace’i ücretsiz kullanabilecek şirketler, sonrasında Workplace kullanan aktif çalışan sayısı kadar ücret ödeyecek. 1000’den az kullanıcısı olan şirketler kullanıcı başına 3 USD, 1000 ile 10.000 arası kullanıcıya sahip şirketler kullanıcı başına 2 USD ve 10.000 üzeri kullanıcı sayısı olan şirketler de kullanıcı başına 1 USD ödeyecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.