Facebook'un Slack'e rakip olacak servisi gelecek ay açılabilir
Dijital

Facebook'un Slack'e rakip olacak servisi gelecek ay açılabilir

fbatwork

Facebook'un yaklaşık iki yıldır, işletmeler için ayrı bir platform ve mesajlaşma uygulaması geliştirdiği biliniyordu. ''Facebook at Work'' isimli servis kapalı betadan çıkarak gelecek ay tüm işletmelere açılabilir.

Şirketten sızan haberlere göre takım içi iletişim uygulamaları Slack'e ve Yammer'a doğrudan rakip olacak ''Facebook at Work''u kapalı beta aşamasında yaklaşık 5,25 milyon kullanıcı (çeşitli şirketler ve çalışanları) test ederek kullanmış. Kendine özel mesajlaşma uygulamasına da sahip olan Facebook at Work yaklaşık iki yıllık geliştirme ve son test sürecinden sonra gelecek ay tüm işletmelerin kullanımına sunulacak.

Facebook'un üyelik modeli olarak aktif kullanıcı başına şirketlerden aylık bir tutar alacağı belirtiliyor. Ancak bu rakamın ne kadar olacağına dair bir bilgi henüz paylaşılmamış. Bunun yanında her ölçekteki işletmenin Facebook at Work'u kullanabileceği belirtilmiş. Ayrıca Facebook işletmelere ilk birkaç aylık süreçte servisi ücretsiz olarak sunmaya hazırlanıyor. Facebook'un bu yeni servisiyle Slack'in ele geçirdiği pazarda önemli bir oyuncu olacağı şimdiden kesin gibi. Zamanla göreceğiz.

Yorumlar (3)
  1. Tutan herşeyi yapmak sonunu getiriyor fecabookun... Yada tam tersi olacak :) bakalım görelim

  2. Hüseyin Erkmen Hüseyin Erkmen

    Selamlar, yıllardır sitenizi takip ediyorum. Fakat bir alışkanlığınız çok rahatsız edici. Artık şu linkleri etiketlerinize değil de ilgili sitelere, uygulamalara, araçlara vs. verebilirseniz daha faydalı bir yazı yazmış olursunuz. Zira hiç bir zaman bir etiket linkinize tıklamadım. Fakat her seferinde haber yapılan şeyleri Google'da aramak zorunda bırakıyorsunuz okuyucuları. 3 - 5 tane fazla trafik alacağım diye tık avcılığı yapmanın anlamı yok. Artık biraz da olsa geliştirin kendinizi lütfen.

  3. Yammer henüz ayakları üzerinde durmakta zorluk çekiyorken facebook un takım içi mesajlaşmada ne kadar başarılı olabileceği meçhul zira slack tam olarak sosyal ağdan farklı bir iş. Lakin facebook un networkunu düşündüğümüzde yammerdan daha başarılı olacağı aşikar.