Prisma'ya videoları da sanatsal efektlerle filtreleme özelliği geldi

Prisma'ya videoları da sanatsal efektlerle filtreleme özelliği geldi

Fotoğraflarınızı ünlü sanatçıların tablolarında ve sanat eserlerinde kullandığı stillere göre düzenleyen mobil uygulama Prisma, yaptığı hızlı çıkışa devam ediyor. Aralarında Van Gogh, Picasso ve Levitan gibi dünyaca ünlü ressamların tarzlarını, kendi çektiğiniz fotoğraflara uygulamayı hedefleyen Prisma, bunu yaparken özel bir yapay zekayı da kullanıyor ve fotoğraflarınızı analiz ederek filtreleri en iyi görünebilecek şekilde fotoğraflarınıza uyguluyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında günlük 1,5 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıklayan Prisma, iOS sürümünün ardından Android sürümünü de geçtiğimiz yaz yayınlamıştı. Şimdi ise Prisma'ya videolarınızı bu sanatsal efektlerle düzenleyebilme imkanı geldi. Bir sonraki yeniliğin ise GIF'leri düzenleyebilme imkanı olması beklenirken, video düzenleme ile Prisma'nın aktifliğini artırması bekleniyor.

Şu ana dek yüz milyonlarca fotoğrafa Prisma üzerinden efekt eklendiğini düşünürsek, video içeriklerle birlikte Prisma aktif kullanıcı sayısını da artırabilir. Prisma'nın iOS versiyonunu buradan, Android versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.