4 milyon kullanıcıya ulaşan Scorp, Carsten Maschmeyer'den yatırım aldı

4 milyon kullanıcıya ulaşan Scorp, Carsten Maschmeyer'den yatırım aldı

Almanya ve ABD ile başlayarak bu yıl yurt dışına açılan Scorp, büyümesini finanse edecek yeni bir yatırım turunu daha kapattı. Ünlü Alman iş adamı ve yatırımcı Carsten Maschmeyer'den yatırım aldığını duyuran Scorp, yatırım miktarını açıklamıyor ancak yatırımın 7 sıfırlı bir değerlemeyle yapıldığını paylaşıyor.

Carsten Maschmeyer'in yatırımıyla birlikte Almanya pazarında hızlanmasını beklediğimiz Scorp, hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz Mart'ta ABD'ye açılmıştı. Bu süreçte performansına ilişkin güncellemeleri paylaşan girişim, sosyal video uygulamasının ABD ve Almanya'da toplam 300 binden fazla kullanıcıya ulaştığını söylüyor. Türkiye için bu sayı ise 3.7 milyona çıkmış durumda. Kıyas için geçtiğimiz Mart sonunda Scorp'u toplam kullanıcı sayısı 2.1 milyondu. Uygulamanın henüz ikinci yaşını doldurmadan hızla büyümeye devam etmesi, yatırımcıları etkilemesine ve yeni gelir kanalları kurgulamasına yardımcı oluyor.

Reklamlardan gelir sağlaya Scorp, her geçen gün çalıştığı marka sayısını arttırıken, doğal reklamların yanında yeni formatları da denemeye devam ediyor. Girişim, yakın zamanda resmi Facebook sayfasında yaptığı canlı yayınlara reklam alarak, bu alandan gelir sağlayan ilk yayıncılardan biri olmuştu. Geleneksel TV kanallarıyla yakın çalışmaya devam eden Scorp, bu kanalların Twitter, Facebook sayfalarındaki başlık üzerinde sosyal medya kanalı olarak görünüyor. FOX ile yeni bir satış paketi oluşturan Scorp, TV entegrasyonuna sahip yeni reklam modelini de yayına aldı. Buna ek olarak, İstanbul'da metro, metrobüs gibi toplu taşıma kanallarında yayın yapan, en etkili kanallardan biri olan Modyo ile anlaşan Scorp videoları artık bu ekranlarda da gösterilecek.

Yeni gelir kanallarıyla günün trendlerini birleştirmek konusunda hızlı davranan Scorp, Artırılmış Gerçeklik (AR) alanına da el atıyor. Scorp AR adından yeni bir ürün hazırlayan girişim, ürünle ilgili detayları henüz paylaşmıyor. Ancak Scorp, AR özelliğiyle popüler videoları aracılığıyla izleyicileri harekete geçirerek, offline ayak trafiği yaratmayı deneyebilir. Gün geçtikçe tam bir kısa video tüketim canavarı haline gelen Scorp üzerinden yayınlanan videoların toplam izlenme sayısı 1 milyarı geçti. Kullanıcı tarafından oluşturulan 15 saniyelik videoların sayısı ise bugün 16 milyondan fazla.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.