Scorp startup'lara özel teklifiyle Facebook canlı yayınlarından gelir elde etmeye başladı

Scorp startup'lara özel teklifiyle Facebook canlı yayınlarından gelir elde etmeye başladı

Facebook, yakın zamanda tanıttığı Live adlı canlı yayın özelliği için henüz bir gelir modeli sunmuyor olabilir ancak bu, Scorp'a pek engel olmuşa benzemiyor. Facebook Live'a özgü bir reklam teklifi geliştiren Scorp'un yeni ürününü ilginç kılan bir diğer özelliğiyse yalnızca startup'ları hedeflemesi.

Scorp, ilk günden bugüne büyük kurumsal markaların sponsorlu videolarını yayınlayarak gelir yaratıyor. Girişimin startup'lara özel yeni teklifi ise startup'ların ürün yerleştirme, kampanya duyurusu ve mini ürün tanıtımları yapmasına yardımcı oluyor. Ürünü Scorp'un diğer reklam tekliflerinlerinden ayıran en önemli özelliği "startup dostu  bütçelerle" sunulması.  Türkiye'den başlayarak startup'ları bu şekilde desteklemek istediğini söyleyen Scorp, henüz birkaç gün önce sunulmaya başlanan teklif için çok sayıda startup ile görüştüklerini de belirtiyor.

Gelişmeyi ilginç yapan bir diğer yanı Scorp'un daha düşük reklam bütçeleriyle çalışan KOBİ'lere açılıp açılamayacağını akla getirmesi. KOBİ'ler önemli çünkü Facebook'un 2 milyondan fazla reklam vereninin büyük çoğunluğunun hala KOBİ'lerden oluşması, şirketin mobil reklamlar konusunda zirveye çıkmasını sağlayan en önemli faktörlerden biriydi. Her ne kadar startup'ları destekleyen startup modeli şeklinde sunulsa da, Türkiye'de KOBİ statüsünde olmayan startup yok. Aynı teklifin teknoloji dışındaki sektörlere uyarlanması Scorp için ciddi bir kırılım olabilir. Zor, ancak imkansız değil.

Scorp ABD'de 50 bin kullanıcıyı geçti

Scorp için önemli bir kırılımsa geçtiğimiz Mart sonunda yaşandı. 26 Mart'ta ABD'ye açılan girişim, bu pazarki ilerlemesiyle ilgili olarak bugün 50 bin kullanıcıyı geçtiği bilgisini bizimle paylaştı. Scorp uygulaması bugün Türkiye dışında Almanya ve ABD'de indirilebiliyor. Bununla birlikte uygulamasının Brezilya ve Hindistan'a özel versiyonlarıyla birlikte toplam 5 farklı versiyonu bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.