Scorp, Almanya başarısının ardından 26 Mart'ta ABD'ye açılıyor
Girişim

Scorp, Almanya başarısının ardından 26 Mart'ta ABD'ye açılıyor

Scorp için büyük gün sonunda geldi. Bir yılda Türkiye'nin en popüler sosyal ağlarından biri haline gelen uygulama, kurucularının uzunca bir süredir hayalini kurdukları ABD'ye açılıyor. Scorp, 26 Mart'ta San Francisco'dan başlayarak ABD'de kampüsleri fethetmeyi deneyecek.

ABD, Scorp'un ilk yurt dışı adresi değil ancak hedef destinasyonu. Zira girişim, bundan yaklaşık iki ay önce Almanya'ya açılmış ve küreselleşme hedefinde suları test etmeye başlamıştı. ABD'den önce yurt dışı deneyiminde yumuşak bir geçiş sağlaması umulan Almanya bekleneni verdi. Almanya'da uygulamanın lansmanının yapıldığı bir aylık süre içinde Scorp 50 bin kullanıcıya ulaştı.

Scorp'un bizimle paylaştığı diğer güncellemelere göre uygulamanın bugünkü kullanıcı sayısı 2.1 milyonu; sosyal ağına yüklenen video sayısı da 7 milyonu geçmiş durumda. Bir konu başlığında ortalama 400 videonun yüklendiği Scorp kullanıcılarının yaş ortalaması 21.5 yani üniversite öğrencileri arasında oldukça popüler. Scorp, buradan yola çıkarak ABD'de üniversite odaklı pazarlamayla ilerleyecek.

Scorp Genel Koordinatörü Batu Uğrasız "Scorp ailesi olarak, en yakın zamanda Türkiye'den çıkıp küreselleşerek, Türkiye'nin gururu olmak istiyoruz" diyor. 2016 Scorp için büyük heyecanların ve dönüm noktalarının yılı olacak gibi görünüyor.

Scorp ABD operasyonu için Türkiye'den üniversite öğrencilerine de çalışma imkanı veriyor. İlgilenenler [email protected] adresinden iletişime geçebilir.

Yorumlar (8)
 1. Elon Musk Elon Musk

  Asla kullanmak istemediğim ve kimsenin kullanmaması için cebimden para harcayabileceğim bir uygulama olmasına rağmen gerçekten büyük bir iş başarısı olduğunu söylemekten çekinmiyorum, ABD'de iyi bir yatırım almadan SnapChat ile rekabet etmesi zor gibi gözüküyor.

  1. Megavan Megavan

   Neden başkası kullanmasın diye para ödüyorsunuz?

 2. Almanya scorpu yaniltmasin abd de bu kadar cok talep olacagini dusunmuyorum cunku almanya play store a baktigimda app e yorum yapanlarin %80i turk almanyada 5 6 milyon turk var abd de kac milyon?

 3. Polen Öztürk Polen Öztürk

  Adamlar kendi sunumlarında söylediler. Almanyada başarısız olduk geri çekildik. ORada okuma yazma oranı çok yüksek bizi kimse kullanmadı diye. Siz almanya başarısı demişsiniz. Ayrıca 2.1 Milyon kullanıcısı olduğuna gerçekten inanıyormusunuz bu haberleri yaparken daha ne kadar şişirceksiniz bakalım scorp u

 4. Şeref Karaca Şeref Karaca

  Verilerin yanıltıcı olduğunu düşünüyorum. 2.1 milyon kullanıcı bence uçuk bir rakam scorp için. Kişisel olarak beğenmediğim bir uygulama. Böyle yerli üretim bir uygulamanın yurtdışına açılmasını ve başarılı olmasını isterim ancak bana biraz hayal geliyor.

 5. Fatih Ç Fatih Ç

  Yürüyün be aslanlar

 6. Tebrik ediyorum.Belli bir kullanıcı sayısından sonra sabitlenecektir.Yani artışı bir yere kadar olacak.Sınırlı bir kesime hitap ediyor.Kişisel hak ve gizlilik yok.Dış görünüşünden memnun olanlardan başka kimsenin tercih etmeyeceği bir uygulama.Ama şimdilik.Sadece para için çalışmamalarını umuyor Ceo'ların daha zekice yenilik yapmalarını diliyorum :)

 7. Murat Aktaş Murat Aktaş

  Henüz global özellikler taşımadığı halde 2.1 Milyon kullanıcıya ulaşması bence çok büyük bir başarı. Bahsettiğiniz global özellikler ( kişisel haklar,gizlilik diğer opsiyonel sosyal ağ özellikleri vs.) geldiğinde üye artışı kaçınılmaz bir hal alacak. Türkiye'den böyle bir proje çıkması çok iyi birşey. Fakat kendi ülkesi tarafından desteklenmeyen bir proje ulusal alanda desteklenirse sadece adı Türkiye'den çıkmış olacak. Bir nevi beyin göçü misali.