Dropbox ve Google Drive'a erişim engellendi! [Güncellendi]

Dropbox ve Google Drive'a erişim engellendi! [Güncellendi]

Popüler bulut servisi Dropbox'a erişim engellendi. Redhack'in bir takım dosyaları dağıtması sonucunda erişimin engellendiği söylenen servise şu anda erişmeye çalışan kullanıcılar her hangi bir karar sayfasına ulaşamıyor. Ancak servisin anasayfasına erişim mümkün değil.

Resmi bir açıklama yapılmasa da erişim engelinin hayata geçtiğini söyleyebiliriz. Ekşi Sözlük'te öğleden sonra konuşulmaya başlanan erişim engelinin ne kadar süreceği ise henüz net değil.

Güncelleme: Aynı dosyaların Google Drive'da da olması nedeniyle erişim engeli Google Drive'da da uygulanmaya başlanmış.

Güncelleme 2: 11:00 itibariyle Google Drive'a erişim tekrar sağlanıyor. Ancak Dropbox'ın erişim engeli devam ediyor.

Güncelleme 3: 9 Ekim itibariyle Github'a erişimde sorun yaşandığı şeklinde bilgiler alıyoruz. Büyük ihtimalle hacklenerek ele geçirilen dosyaların burada da depolanması yüzünden erişim engeli Github'a da yayıldı.

Güncelleme 4: Google Drive'dan sonra Dropbox'ın erişim engeli de sona ermiş gibi görünüyor. Bu durumda engellenmiş son site Github olarak kaldı. BTK'nın sitesinde hala idari tedbir kararı görünüyor. Umuyoruz ki kısa süre içerisinde Github'a yönelik erişim engeli de sonlanacaktır.

screen-shot-2016-10-10-at-10-06-12

Güncelleme 5: Github'a uygulanan erişim engeli kısa süre önce sona geldi. Düzenleme 10.10.2016 18:00.

Güncelleme 6: Dropbox, Drive ve Github'a erişim engeli kalktı ancak archive.org'a uygulanan erişim engeli hala devam ediyor. Aşağıda ilgili kararı bulabilirsiniz.

screen-shot-2016-10-11-at-15-07-57

Yeni gelişmeler elimize ulaştıkça paylaşacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.