Online pazar yerleri için altyapı sağlayan SaaS girişimi Marketinf 1.9 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı

Online pazar yerleri için altyapı sağlayan SaaS girişimi Marketinf 1.9 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı

Bir e-ticaret sitesi kurmak isteyenler için piyasada çok sayıda altyapı sağlayıcısı var. Online pazar yeri özelinde akla ilk gelen isimlerden biri olmayı amaçlayan yeni bir girişim Marketinf, Türkiye ve yurt dışında sunduğu Marketplace Software as a Service'i için String Ventures ve Incubout SL'den 1.9 milyon TL değerlemeyle 230 bin TL yatırım aldı.

Marketinf, her ikisi de Boğaziçi Üniversitesi mezunu; Metrekare.com'un ilk geliştiricilerinden Demircan Çelebi ve Intel'de yazılım mühendisi olarak çalışan Barış Palaska'nın ortak girişimi. Yedi aylık bir geliştirme sürecinden sonra Ocak 2016'da faaliyete başlayan Marketinf, bugüne kadar, Türkiye ve İspanya'da toplam sekiz pazar yerinin hayata geçirilmesini sağladı. Daha önce Webrazzi'de incelediğimiz Bumerangla, bu sekiz girişimden biri.

Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi'nde konumlanan Marketinf, küresel pazarda hız ve fiyat açısından sunduğu avantajlarla rekabette kendine yer bulmayı amaçlıyor. Marketinf, bu açılardan açık kaynak kodlu pazar yeri platformu Sharetribe ve SaaS tabanlı Mirakl gibi popüler servislerin arasında bir segmenti hedefliyor. Online pazar yeri altyapısı servisiyle öne çıkan Marketinf, rakiplerinden projeleri hızlıca hayata geçirirken özelleştirme ihtiyaçlarına cevap verebilmesiyle ayrışmak istiyor. Marketinf, ürünler, servisler, dijital varlıklar için pazar yeri ya da online seri ilan servisi açmak isteyen tüm girişimcilere özel çözümler sunabiliyor. Girişim, sağladığı altyapı karşılığında aldığı kurulum ve aylık olarak bedellendirilen servis ücretiyle gelir yaratıyor.

Ödeme altyapısı için Türkiye’de iyzico ve yurtdışında ise Stripe ile entegrasyon sunan Marketinf, online pazar yeri ve listeleme servislerinin son dönemde yeniden yükselişi düşünüldüğünde, hızlı büyüme potansiyeliyle dikkat çekiyor. Servisin aldığı yatırım desteği, bu süreci destekleyecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.