Kapanan iGaranti yoluna GarantiOne olarak devam edecek
Mobil

Kapanan iGaranti yoluna GarantiOne olarak devam edecek

  • Garanti Bankası 2013 yılında lansmanını yaptığı mobil bankacalık servisi iGaranti'yi yaş grubu odaklı yeni bir servise dönüştürdü.

ekran-resmi-2016-10-06-13-45-11Garanti Bankası 2013 yılında lansmanını yaptığı mobil bankacalık servisi iGaranti'yi yaş grubu odaklı yeni bir servise dönüştürdü. Yoluna 18-25 yaş aralığını hedefleyerek devam etmek isteyen Garanti Bankası, iGaranti'nin adını GarantiOne olarak değiştirdi.

Banka müşterilerine attığı mesajda var olan iGaranti müşterilerinin yaşa bakmaksızın GarantiOne'ı kullanmaya devam edebileceklerini duyurdu. iGaranti, 25 yaş üstünde yeni müşteri alımı ise yapmayacak.

Garanti'nin gönderdiği kısa mesaj şöyle:

"Degerli müşterimiz, iGaranti mobil uygulaması GarantiOne adi ile yenilendi. GarantiOne, 18-25 yaş arası kullanıcılara özel bir mobil uygulama iken, siz degerli mevcut iGaranti müşterilerimiz, GarantiOne kapsamında da, iGaranti'de sunulan ücretsiz bankacılık hizmetleri ve kampanyalardan faydalanmaya devam edebilirsiniz. İyi günler dileriz."

iGaranti.com.tr'nin de GarantiOne.com.tr'ye yönlendirilerek ve sosyal medya hesaplarının adlarını da değiştirerek iGaranti'ye ait neredeyse herhangi bir izin kalmadığını da görüyoruz.

BonusFlaş uygulaması ile Garanti Cep şubesinin arasında diyebileceğimiz bir uygulama olan GarantiOne tahminimiz sadece bir mobil uygulama olmayacak, Garanti Bankası'nın gençler için iletişim faaliyetleri yürüttüğü bir kanal olacak.

GarantiOne'a tasarımı görmek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyebilirler.

https://youtu.be/YHElvBhQMkI

Yorumlar (3)
  1. Yeni tasarim iGaranti'ye göre daha guzel, fakat neden herşeyi Garanti Cep Şubesi uygulaması altında toplamıyorlar anlamıyorum. Ayrıca 18-25 arası değilim ve bana hitap etmediğini düşünerek app'i anında sildim.

    Bence ayrı bir app yapmak yerine Cep Şubesi altında bir tab olarak sunmalılar bu app'de sundukları içeriği ve sadece gençleri hedeflediklerini vurgulamamalılar.

  2. Bay X Bay X

    garanti; bu mobil bankacılıkta bir türlü dikiş tutturamadım, bocaladığının somut ispatları bunlar..

  3. Mr.robot Mr.robot

    Çıkış stratejisini "bankaya yeni müşteri kazandırmak ve mevcut müşterileri mobile kaydırmak" olarak belirledikten sonra karmakarışık bir tasarım kullanan, reklamlarında Mazhar Alanson'un Steve Jobs'a benzetilmiş fotografını kullanan, üstüne üstlük ismini iGaranti seçerek tüm Android kullanıcılarını karşısına alan bu garip uygulama ancak bu kadar finanse edilebildi demek ki . Buna "mobil stratejisi" diyenler umarım hatalarını ve "havalı kavramların" içini, sunduğunuz hizmetle örtüştürmedikçe başarılı olunamayacağını anlamışlardır.